Rīgas Rīnūžu vidusskolas koris iegūst Zelta diplomu konkursā Lai skan!

9. un 10. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās nu jau V Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss “LAI SKAN!” Šoreiz konkurss bija veltīts komponistam, Mūzikas akadēmijas profesoram Jāzepam Vītolam, kuram šogad atzīmējam 155. gadskārtu. Tieši tādēļ arī konkursa obligātie skaņdarbi koriem bija izvēlēti no Jāzepa Vītola a cappella dziesmām.

Konkursam bija pieteicies 41 kolektīvs no visas Latvijas, apvienojot vairāk nekā 1000 dalībniekus sešās dalības kategorijās. Vidusskolas koru kategorijā piedalījās 16 kolektīvi, no kuriem lielākā daļa koru bija no mūzikas skolām (no Valmieras, Ogres, Talsiem, Jelgavas, utt.) Šajā kategorijā piedalījās arī dalībnieki no vispārizglītojošām skolām – Rīgas 45. vidusskolas 5.-8. klašu meiteņu koris, Rīgas 6. vidusskolas 5.-9. klašu meiteņu koris, kā arī Rīgas Rīnūžu vidusskolas 5.- 9. klašu koris Prima, kas ieguva Zelta diplomu.

Konkursa žūrijā bija kormūzikas un vokālo ansambļu lietpratēji: diriģents asoc. prof. Arvīds Platpers, diriģents asoc. prof. Romāns Vanags, muzikologs prof. Guntars Prānis, komponiste lekt. Ilze Arne, metodiķe lekt. Irēna Nelsone, metodiķe doc. Ilze Vilde, kā arī diriģents Kaspars Ādamsons.

Konkurss noslēdzās ar apbalvošanu un krāšņu  koncertu Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Muzikālus sveicienus laureātiem un visiem klātesošajiem gatavoja Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris, diriģents Edgars Vītols, Rīgas Franču liceja jauktais koris “Mēs lidosim… “, diriģenti Liene Batņa un Toms Kazimirisaņecs, Konkursa dalībnieku apvienotais koris, kā arī solisti – Annija Mieze un Kārlis Ostrovskis.

Koncerta programmā izskanēja latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī Jāzepa Vītola, Ērika Ešenvalda, Lolitas Ritmanes,  Ainara Virgas un  Renāra Kaupera dziesmas.

Informāciju sagatavoja: Nataļja Jekimova, Ziemeļu rajona mūzikas metodiķe