Rīgas Rīnūžu vidusskolas kora pieredzes apmaiņas brauciens – sadraudzības koncerti Daugavpilī

24. un 25. novembrī Daugavpilī valsts svētku ietvaros notika sadraudzības koncerti Daugavpils 13. vidusskolā un Daugavpils Krievu vidusskolas licejā. Koncertos piedalījās trīs kolektīvi – Rīgas Rīnūžu vidusskolas koris “Prīma”, jauktais koris no Daugavpils 13. vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas liceja 5.-9. klašu koris.

Koncerti notika ne tikai skolā, bet arī Daugavpils Universitātes koncertzālē. Koncertprogrammā skanēja dažādu žanru skaņdarbi (garīgā mūzika, latviešu tautas mūzika, dziesmu svētku repertuārs, kā arī mūsdienu komponistu mūzika). Vairākos skaņdarbos pavadījumā tika izmantotas ne tikai klavieres, bet arī dažādi citi instrumenti: elektriskā ģitāra, perkusijas instrumenti, koka pūšamie instrumenti. Programmas noslēgumā divu kolektīvu apvienotais koris brīnišķīgi izpildīja Jāņa Aišpura skaņdarbu “Kalniem pāri”.

25. novembrī skolnieki iepazinās ar Daugavpils pilsētu, apmeklēja tādas ievērojamas vietas kā Daugavpils māla mākslas centru, Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils cietoksni. Šo divu dienu laikā skolēni sadraudzējās, valdīja radoša atmosfēra, jaunieši dalījās ar savu pieredzi un piedzīvojumiem. Kolektīvu vadītāji tāpat dalījās ar pieredzi un piedalījās meistarklasēs.

Milzīgu paldies vēlos pateikt Daugavpils Saskaņas pamatskolas direktorei un mūzikas metodiķei Jeļenai Vucēnai par ielūgumu viesoties šajā pilsētā, kur mēs pavadījām divas brīnišķīgas dienas un neaizmirstamā pasākuma organizāciju.

Informāciju sagatavoja: Ziemeļu rajona mūzikas metodiķe Nataļja Jekimova.