Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība aicina uz Ziemassvētku tiešraides koncertiem

Ik gadu Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība aicina uz Ziemassvētku koncertiem klātienē, taču šajā, tik ļoti neparastajā gada nogalē savus klausītājus visā Latvijā iepriecināsim ar tiešraides koncertiem, ienesot svētku brīnumu un klātbūtnes sajūtu katrā mājā.

17. decembrī plkst. 19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Facebook kontā būs skatāma Mārtiņa Brauna Ziemassvētku koncertprogramma “Veltījums”. Komponists Mārtiņš Brauns pirmo reizi savā muzikālajā daiļradē ir izveidojis Ziemassvētkiem veltītu koncertprogrammu. Par tās vadmotīvu ir kļuvusi viņa dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”, kura, gadiem ritot, nav izzudusi no latviešu klausītāju atmiņas. Kā stāsta komponists, šo gadu laikā ir sacerēts gana daudz dziesmu, kuras aicina uz patiesām un tīrām sajūtām, kuras pārņem tieši Ziemassvētku laikā. Plašā melodisko dziesmu tematika jaunajā Ziemassvētku koncertprogrammā sniegs neaizmirstamu baudījumu, klausoties kā jautras un nebēdnīgas dziesmiņas par ziemu, tā arī iedziļinoties apgarotos skaņdarbos par dievišķo. Turklāt īpašo muzikālo noskaņu, ietērptu Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes un citu populāru dzejnieku vārdos, izpildīs jaunā un talantīgā vokālā grupa “Insomnia”, kuras dalībnieki kopā ar stīgu kvartetu “Juno” veidos arī muzikālo pavadījumu.

Savukārt 19. decembrī plkst. 16.00 Kultūras centra “Iļģuciems” Facebook kontā varēs vērot Ziemas saulgriežiem veltītu grupas “Brāļi un māsas” koncertu “Divejādi”. Muzikālo programmu izpildīs Latvijā pazīstami, profesionāli mūziķi, kurus klausītāji ir iemīļojuši dažādos muzikālos sastāvos: Kristīne Kalniņa, Edgars Kārklis, Artis Orubs, Ilze Grunte, Andris Grunte, Kristaps Lubovs, Gatis Gorkuša, Miķelis Dzenuška. Koncerta programmu veidos gan tautas dziesmas grupas dalībnieku apdarēs, gan arī ziemas saulgriežiem veltītas kompozīcijas.

Pašā Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, plkst. 21.30 Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerta “Ziemassvētku noskaņa” translācija būs vērojama televīzijas “ReTV” ēterā  un Koncertorganizācijas “Ave Sol” Facebook kontā.

Gadu gaitā “Ziemassvētku noskaņas” koncertprogrammās izskanējuši neskaitāmi brīnišķīgi skaņdarbi, sākot no neatkārtojamām klasiskās mūzikas pērlēm līdz mūsdienu pašmāju autoru oriģināldarbiem. Arī šī gada koncerta programmā labi zināmas un iemīļotas Ziemassvētku melodijas mīsies ar mūsdienīgo – komponista Jāņa Strazda muzikālo izjūtu viņa kompozīcijās, kas piešķīrušas jaunu skanējuma arī labi zināmiem Ziemassvētku tekstiem.

Programmā skanēs Pētera Barisona “Kā sniegi kalnu galotnēs”, Jāzepa Vītola “Dievišķais mirdzums”, Filipa Bruksa “Tu mazā, klusā Bētleme”, Morisa Diruflē “Ubi Caritas”, Jāņa Strazda instrumentālais skaņdarbs un virkne dziesmu – “Krustceles”, “Kā?”,  “Pie jūras, ziemā, latviešos”, “Vai tu dzirdi, vai tu mani”, “Tik lēni snieg”, “Ziemassvētku roze”, “Miera gariņš”, “Svētā vēstnese”, “Te viņš bija, te viņš zuda”, “Mazie zvaniņi”, “Tikai balts” ar Guntara Rača, Jāņa Petera, Kārļa Skalbes, Viļa Plūdoņa un Jāņa Ziemeļnieka dzeju, kā arī neatņemamā Franca Grūbera “Klusa nakts, svēta nakts” Jāņa Strazda aranžējumā.

Kopā ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” Ziemassvētku noskaņu radīs komponists Jānis Strazds pie klavierēm, instrumentālisti – Māris Kupčs (akustiskā ģitāra), Aivars Meijers (kontrabass), Māris Zīlmanis (perkusijas), Mārtiņš Zālīte (oboja), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti) un soliste Ieva Parša. Koncerta muzikālo saturu ar skaistākajām latviešu dzejnieku Ziemassvētku dzejas rindām papildinās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, diriģents Jurģis Cābulis.

Visi tiešraides koncerti būs pieejami bez maksas.