Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” skatāma izstāde “Mani raksti Latvijai”

Līdz 30. novembrim Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” skatāma tautas lietišķās mākslas izstāde “Mani raksti Latvijai”.

Izstādē “Mani raksti Latvijai” apmeklētāji aicināti iepazīt latviešu tautas bagāto mantojumu lietišķās mākslas darinājumos – rakstainos audumos, smalkos adījumos un izšuvumos, pinumos, metālkalumos, ādas izstrādājumos un citos priekšmetos. Izstādē piedalās Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studija “Rota” un tās draugi no studijām: “Cilnis”, “Gundega”, “Plastika”, “Valdziņš” un “Vasa”. Izstādi iekārtojusi māksliniece Aija Krūmiņa.

Jau no seniem laikiem, kā to rāda arheoloģiskie pētījumi, cilvēki iezīmēja savus darba rīkus, sadzīves priekšmetus un tērpus. Īpašuma zīmes ar laiku veidojās arvien sarežģītākas, pirmie bedrīšu un svītriņu raksti sāka veidot rotājošas joslas. Šiem elementiem apvienojoties, veidojās raksti, ar kuriem jau varēja nodot vēstījumus un vēlējumus. Raksti ieguva simbolisku nozīmi, kuru labprāt pieņemam un izmantojam arī šodien. Latviešu arheoloģiskais un etnogrāfiskais mantojums, pateicoties daudziem izciliem pētniekiem, ir labi saglabājies – bibliotēku krājumos ikviens interesents var atrast plašu informāciju no pētījumiem, kas sākti jau 19. gs. un plaši publicēti dažādos izdevumos. Tautas lietišķās mākslas meistari smeļas zināšanas un iedvesmu muzeju eksponātos un bagātīgajos fondos, lai pēc tam ar tām dalītos plašāk, radot savus darbus.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.

Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī jāievēro visi noteiktie drošības pasākumi.