Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Gleznojumi uz zīda un stikla. Ūdens un daba” izstāde

Jauno gadu atklājam ar brīnišķīgu, noskaņām, krāsām bagātu izstādi.  Izstādi aicinām apskatīt    kultūras pilī “Ziemeļblāzma” , Ziemeļblāzmas ielā 36 un Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” , Baltāsbaznīcas ielā 14, no 2020.gada 14.janvāra līdz 24.februārim.

Izstādes darbu autori ir  Rīgas izglītības iestāžu   vizuāli plastiskās  mākslas     audzēkņi, konkursa dalībnieki,  vecumā no 7- 25 gadiem, kuri ir vērojuši, pētījuši, iedvesmojušies no  gleznainās dabas sastāvdaļas –  ūdens.  Ūdens, kā spogulis, atspulgs,  zemūdens pasaule, lietus lāses logā , migla, rasa, ainava ar ūdens krātuvi, upes ieloku, jūru.  Savu redzējumu, sajūtu  bērni un jaunieši ir atainojuši  gleznojumos,  pielietojot  dažādas zīda un stikla apgleznošanas tehnikas.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē ir  apskatāmi konkursa žūrijas izvirzītie  darbi, gleznojumi uz zīda, bet BJC “Laimīte” telpās ir izstādīti  gan  gleznojumi uz stikla gan  zīda.

Konkurss  “Gleznojumi uz zīda un stikla. Ūdens un daba” tapis sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Kultūras pili “Ziemeļblāzma”. Paldies sadarbības partneriem.