Rīgas izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkurss “Zīds un stikls. Art Deco” noslēdzies

Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora klases audzēkne Amanda, izpildot Alvila Altmaņa dziesmu “Es gribu ziedēt”, atklāja konkursa noslēguma pasākumu, atrodoties izstādes viducī starp brīnišķīgiem darbiem, 2024.gada 30.aprīlī, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē, plkst. 16.00.

Todien svinējām svētkus audzēkņiem – māksliniekiem, kuri izvēlējušies ne tik tradicionālus materiālus, kā izteiksmes līdzekli, kurā runāt, stāstīt, vēstīt. Tie ir materiāli, kuri nepieļauj paviršību,  pakļaujas mākslinieciskajam pieskārienam un dod bagātīgu iztēles izpausmi. Materiāls – Zīds un stikls. Viens smags, otrs viegls, bet tik labi sader kopā stilā, greznā dekoratīvā motīvā, krāsā, formā, radot mājīgumu, kārtību, simetriju izstādes telpā, kurā pateicoties audzēkņiem un interešu izglītības pedagogiem, šie divi materiāli  satikās un priecēja apmeklētājus veselu mēnesi.

Rīgas izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkurss “Zīds un stikls. Art Deco” konkurss ir noslēdzies un žūrijas vērtējumu – balvas, diplomus, atzinības un pateicības dalībnieki ir saņēmuši.  Konkursā piedalījās 10 mācību iestādes un katrā bija laureāts.

Balvas saņēma Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte”, Pamatskola “Rīdze”, Rīgas 15.vidusskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas 71.vidusskola, Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”, Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis”, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona”.

Laureātus sveica Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora klases audzēknes Otīlija, Luīze, Amanda skolotājas Andželas Hilo-Lukševicas vadībā un Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” vokālā studija “Bella”, skolotāja Nataļja Jekimova.

Paldies pedagogiem par ierosmi un pamudinājumu audzēkņiem darboties Art Deco stila darbu radīšanā, paldies konkursa dalībniekiem par dalību, jo bez Jums šis konkurss nevarētu pastāvēt, paldies vecākiem, ka atbalstījāt un virzījāt bērnus nodarboties ar mākslu. Paldies Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldei par finansiālo atbalstu, Ziemeļrīgas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” projektu mākslinieciskajai vadītājai Zanei Auškāpai un pasākumu administratorei  Lāsmai Prikulei par sadarbību un iespēju būt Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora klases skolotājai Andželai Hilo-Lukševicai un vokālai studijai “Bella” , skolotājai Nataļjai Jekimovai, par priekšnesumiem. Paldies  žūrijai. Paldies  čaklajiem izpalīgiem.

Paldies pasākuma dalībniekiem par  sirsnīgo  kopā būšanas mirkli.

Informāciju sagatavoja:

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” izglītības metodiķe Maira Kalniņa