Rīgas izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkurss “Plakāts valsts svētkos 2021”  laureāti

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” rīkotais konkurss “Plakāts valsts svētkos” šogad saņēma 49 darbus  no piecām Rīgas  izglītības iestādēm: Pārdaugavas BJC “Altona”, Rīgas Jauno tehniķu centrs, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija,  Rīgas Andreja Pumpura 11.pamatskola, BJC “Laimīte”.

Konkursam radītie plakāti ir no sirds nācis  sirsnīgs sveiciens Latvijai  103 dzimšanas dienā. Digitālo izstādi var apskatīt BJC “Laimīte” mājas lapā  www.laimīte.lv  sadaļā –  galerijas. 

Plakātu autoriem konkursa tēma mudināja domāt – kas ir Valsts? Tā ir rosinājusi  krāsainas idejas, domu unikalitāti apvienot dažādās tehnikās,  parādot pamatvērtības, kuras dara mūs lepnus, cildenus, diženus. Mūsu valsts –  Latvija ir vieta zem saules, kur ir mūsu mājas. Tā ir maza un vienlaikus liela.  Tās vērtība ir cilvēki, dabas vienreizīgums, sasniegumi, izaugsme. Valsts nevar būt gatava, jo cilvēki ir tie, kas veido, ceļ to baltu, skaistu, cēlu.

Konkursa LAUREĀTU saraksts pieejams ŠEIT.  Paldies žūrijas komisijai par ieguldīto darbu un laiku vērtēšanā!

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valsī,  laureātu apbalvošanas pasākums tiek atcelts.  Diplomus un balvas varēs saņemt 22. un 23.novembrī no plkst. 13.00 – 17.00, tās ir dienas, kurās jāizņem konkursam iesniegtie darbi.  

Žūrijas komisija ir bijusi dāsna un  1., 2., 3., pakāpes diplomus saņems 37  vizuālās mākslas pulciņu audzēkņi. Tradicionālo BJC “Laimīte” skolotājas Vēsmas Vītolas speciālo balvu saņems Sofija Moskvina, par skaidro tēlu un tehnisko izpildījumu,  darba nosaukums “Latvija”.

Paldies pedagogiem un audzēkņiem, ka valsts izsludinātajā ārkārtas situācijā spējāt radīt, radoši darboties un vairot skaistumu!

Titulfoto: “Mana Latvija – Sarkandaugava “, autore BJC “Laimīte ” audzēkne Agneta Vimbule, skolotāja Vēsma Vītola