Rīgas Doma kora skola aicina uz meistarklasēm LAUDAMUS 29. aprīlī Mežaparka Kokaru zālē

2022. gada 29. aprīlī Mežaparka estrādes Kokaru zālē notiks Rīgas Doma kora skolas organizētas profesionālās pilnveides meistarklases LAUDAMUS diriģentiem un mūzikas pedagogiem. Kopā ar saviem pedagogiem meistarklasēs ir aicinātas piedalīties arī Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknes (sākot no 5. klases). 

Šī gada meistarklašu mākslinieciskā vadītāja ir Rīgas Doma meiteņu kora TIARA diriģente Aira Birziņa. Meistarklašu tēmu loks sasauksies ar gaidāmo Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 25 gadu jubileju, kas ar koncertu tiks atzīmēta šī gada 2. jūnijā. Uzmanības centrā būs meiteņu kora skaistā un bagātā skaņa, kas pasaulē tiek īpaši augstu vērtēta. Meistarklašu programmā paredzētas lekcijas un nodarbības atzītu profesionāļu vadībā. Meistarklases vadīs Aira Birziņa, režisors un aktieris Varis Klausītājs, horeogrāfs un dejotājs Rolands Meržejevskis, pieaicinātie lektori un vokālie pedagogi. Dalībniecēm – Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – būs iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori TIARA.

Simboliski kā meistarklašu norises vieta izraudzīta Mežaparka estrāde, kur šobrīd top jaunā Dziesmu svētku vēstures ekspozīcija un nesen atklāta kormūzikas dižgaru – brāļu Kokaru – vārdā nosauktā koncertzāle.

Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja jau piekto reizi sniedz iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai iegūtu jaunu pieredzi, papildinātu zināšanas un smeltos iedvesmu turpmākai darbībai. Meistarklases LAUDAMUS tiek rīkotas kopš 2017. gada, un katru gadu to kodols un radošā laboratorija ir kāds no Rīgas Doma kora skolas koriem – 1.-2. klašu koris, diriģentes Ilona Poikāne, Inese Kudrjavska (2020. g.), Rīgas Doma zēnu koris, diriģents Mārtiņš Klišāns (2017. un 2021. g.), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA, diriģente Aira Birziņa (2018. g.) un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģents Jurģis Cābulis (2019. g.).

Meistarklašu norise 29. aprīlī plānota no plkst. 10.30 līdz plkst. 17.30.

Pieteikšanās meistarklasēm līdš. g. 25. aprīlim (plkst. 12.00), aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit: https://forms.gle/L6PzhbLnQTqGoxjPA

Pedagogi varēs saņemt apliecību par dalību profesionālās pilnveides programmā (A) 7 stundu apjomā.

Dalības maksa:

  • pedagogs 40 EUR, 
  • 1 audzēknis 15 EUR, katrs nākamais audzēknis 5 EUR,
  • students (uzrādot studenta apliecību) 5 EUR. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu kursi@nmv.lv