Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkurss-izstāde „Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika.”

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē no 10.aprīļa  līdz 27.aprīlim apskatāma  Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde “Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika”.

Izstādē apskatāmi 100 gleznojumi uz zīda un stikla, savus audzēkņus konkursam sagatavoja 23 skolotāji.

Bērnu un jauniešu centrs “Mīlgrāvis” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu jau 13 reizi ir organizē Rīgas mēroga zīda apgleznošanas konkursu. Šogad konkursa tēma ir “Mūzika”.

Mūzika ir mākslas veids, kurā ar skaņu palīdzību  cilvēkā tiek rosinātas  emocijas. Rīgas bērni un jaunieši savos radošajos darbos – gleznojumos uz zīda un stikla veidoja kompozīcijas, kurās attēloja gan savas emocijas klausoties mūziku, gan mūzikas instrumentus – to formu,  krāsu, siluetu, gan dziedāšanu un muzicēšanu.

Senajā un sarežģītajā zīda apgleznošanas tehnikā veidotie darbi ir koši un daudzveidīgi. Darbu  kompozīciju pamatā ir krāsu un kontūru saspēle visdažādākajās variācijās – dekoratīvi laukumi, zīda glezniecībā raksturīgās spilgtās krāsas un maigas toņu pārejas.

Darbi ir  gleznoti ar lielu prieku, jo mūzikas gleznieciskais tēls ir bijis rosinošs. Konkursa dalībnieki varēja gleznot  gan uz zīda, gan  stikla un katrs ielikt savā kompozīcijā krāsu prieku un savus mīļos mūzikas instrumentus.

Krāsas un mūzika viena otru papildina. Bērnu fantāzijā veidojās rosinoši un spilgti tēli, kuri atspoguļojas radošajos darbos.

Laipni aicināti apskatīt izstādi.

Informāciju sagatavoja: Dace Timule, Bērnu un jauniešu centra ‘’Mīlgrāvis’’ direktora vietniece