Pirmās Adventes tiešsaistes koncerts “Ziemassvētku parafrāzes II”

29. novembrī plkst. 19.00 tiešsaistē no Rīgas Sv. Pētera baznīcas būs iespēja noskatīties vokālās grupas “Universum”, pianista Raimondam Petrauska un saksofonista Oskara Petrauska 1. Adventes koncertu “Ziemassvētku parafrāzes II”.

Otro gadu pēc kārtas Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs programma “Ziemassvētku parafrāzes”. Šogad atjaunota ir gan koncerta programma, gan mūziķu sastāvs. Vokālajai grupai “Universum” un pianistam Raimondam Petrauskim pievienosies saksofonists Oskars Petrauskis. Programmas koncepcijā savienosies pasaulē pazīstamo Ziemassvētku korāļu tēmas ar latviešu tautasdziesmu un latviešu komponistu oriģināldziesmu tēmām. Vokālās daudzbalsības dziedājumi savienosies ar triju saksofonu – alta, tenora, soprāna – un sintezatora skanējumu.

Pazīstamais pianists Raimonds Petrauskis un vokālā grupa “Universum” apvienojušies, lai radītu jaunu, svaigu skatījumu uz jau esošajām vērtībām Adventes laikā. Kopīgi radītajā programmā “Ziemassvētku parafrāzes II”, mākslinieki atskaņos pazīstamas angļu, vācu, čehu, amerikāņu un latviešu Ziemassvētku dziesmas. Parafrāžu veidā ieskanēsies arī Raimonds Pauls un Endrju Loids Vēbers. Visu šo daudzveidīgo programmu caurvīs Raimonda Petrauska un Oskara Petrauska radītās parafrāzes par Ziemassvētku korāļu tēmām alta, soprāna, tenora saksofoniem un sintezatoram.

Vokālā grupa “Universum” pastāv jau 26 gadus. Gadu garumā grupas sastāvs ir vairākkārt mainījies, pielāgojoties konkrētajiem projektiem. Šī projekta dziedātāju sastāvā ir Latvijas Radio kora dziedātāji Kristīne Barkovska (soprāns), Inga Martinsone (mecosoprāns) un Egils Jākobsons (tenors), Latvijas Nacionālas Operas kora dziedātāja Baiba Rudzīte (alts) un vīru vokālā ansambļa “Daile” dziedātājs un grupas “Universum” vadītājs Rihards Rudzītis (bass). Pie klavierēm – visā Latvijā un ārzemēs labi pazīstamais un pieprasītais pianists Raimonds Petrauskis, savukārt soprāna, alta un tenora saksofonu atskaņos pazīstamais saksofonists Oskars Petrauskis

Koncertu būs iespējams skatīties 29. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā.