Piekto gadu Rīgas Doma baznīcā sadziedāsies Rīgas izglītības iestāžu kori

24. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Doma baznīcā, Herdera laukums 6, notiks kora mūzikas koncerts „RĪGAS GAILIS 2018”. Koncerts kā tradīcija notiks piekto gadu pēc kārtas, kopā pulcējot vairāk nekā 900 dziedātājus, ērģelnieci Ilonu Birģeli, solistus Mārtiņu Ruski un Zandu Mališevu, kā arī instrumentālo grupu Māra Vitkus vadībā. Ieeja bez maksas.

Iepriekšējos gados Rīgas Doma baznīcā koncertēja  2.-4., 5.-9. un 5.-12. klašu meiteņu kori. Šogad, Latvijas simtgades zīmē, Rīgas Doma baznīcu pieskandinās 23 Rīgas izglītības iestāžu jauktie kori.

Tas ko varam sagaidīt no šī koncerta primāri ir tas, kas Latvijai vajadzīgs visvairāk – gudri, dedzīgi, priekpilni, emocionāli bagāti un savu zemi , tās kultūru un tradīciju mīloši jaunieši, kuru viena no ikdienas sastāvdaļām ir dziedāšana korī.  Lai arī mūsu tautas lepnums ir Dziesmu svētku tradīcija, mūsdienās tas nemaz nav pašsaprotami, ka koris ir veids, kā sevi pilnveidot un pavadīt arī savu brīvo laiku. Šodien ir ļoti plašas iespējas sevi piepildīt visdažādākajās nodarbēs. Tādēļ  jo īpašs paldies koru skolotājiem, kas spēj aizraut un motivēt jauniešus dziedāšanai korī,” tā par gatavošanos koncerta mākslinieciskā vadītāja Inga Cimiņa.

Koncerta programmā savīsies kopā gan Rīgas Doma ērģeļu varenais skanējums ērģelnieces Ilonas Birģeles atskaņojumā, gan latviešu klasikas  komponistu – Jāzepa Vītola, Andreja Jurjāna skaņuraksti, gan mūsdienu autoru Mārtiņa Brauna, Jāņa  Lūsēna, Selgas Mences, Ilzes Arnes, Raimonda Tigula un citu komponistu darbi. Īpašs solās būt gandrīz 900 dalībnieku lielais kopkoris, kas atskaņos Riharda Dubras, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna skaņdarbus, kā arī īpaši šim koncertam radīto Valta Pūces dziesmu „Mājas”.

I. Cimiņa uzsver: “Īpaši lepojamies ar tiem Rīgas vispārējās un interešu izglītības iestāžu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, kas spēj sekmīgi sagatavot un kvalificēties dalībai XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI deju svētkos”, tāpēc ieskandinot vasaras lielos dziedāšanas svētkus Mežaparkā, koncertā skanēs arī vairākas XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāra dziesmas.

Koncertu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.