Notiks grāmatu “Ziemas dziesmas” un “Kaķīša dzirnaviņas” atvēršanas svētki

2022. gada 17. februārī plkst. 19.00 tiešsaistē būs iespējams vērot nošu krājuma “Ziemas dziesmas” un grāmatas “Kaķīša dzirnaviņas” atvēršanas svētkus. Pasākuma norise būs vērojama Rīgas interešu izglītības metodiskā centra Facebook un Youtube kanālos.

Jau izsenis rudens un ziemas vakaros latvieši mēdza vakarēt ar dziesmām un stāstiem.  Kamēr pavasaris vēl tikai tuvojas un kalendārs rāda februāri, ko mēdzam dēvēt arī par sveču mēnesi,  mēs vēlamies dalīties ar mūsu ziemas veikumu –  divām skaistām grāmatām, kas tapušas 2021. gada nogalē, proti, dziesmu krājums vokālajiem ansambļiem un koriem “Ziemas dziesmas”, kas tapusi ciklā “Gadalaiki”, kuru autori ir mūsu Rīgas koru diriģenti, vokālo ansambļu vadītāji un koncertmeistari – Ārijs Šķepasts, Andris Gailis, Kristīne Gaile, Guntis Cimiņš, Ginta Āriņa, Guna Agruma, Žanete Jansone, Valdis Zilveris, Edgars Vītols, Inga Cimiņa, un otru grāmatu, kas tapusi pēc Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” motīviem – koncertuzvedums bērnu vokālajiem ansambļiem “Kaķīša dzirnaviņas”. Grāmatas autori ir Valdis Zilveris un Daina Strelēvica.

Paldies abu grāmatu radošajai grupai Ingai Cimiņai, Artai Grīnai, Ilonai Plūmei, Ritai Rūmei Rigertei, Andrim Gailim, Elīnai Lūsei, Ritai Cimdiņai, māksliniecēm Ievai Pienenei un Dagnijai Ramanei, komponistam Valdim Zilverim, libretistei Dainai Strelēvicai.

Ceram, ka šoreiz pasākuma norisi neizjauks vīruss. Būsim veseli un priecīgi! Pasākuma norise būs vērojama Rīgas interešu izglītības metodiskā centra FaceBook un Youtube kanālos.

Nošu krājumi būs pieejami Rīgas interešu izglītības mūzikas programmu skolotājiem bezmaksas. Par krājumu saņemšanu lūdzam sazināties, rakstot e-pastu arta.grina@intereses.lv vai ilona.plume@intereses.lv .

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu grāmatu izdošanai.