Noslēgusies Rīgas izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās mākslas konkursu darbu izstāde “Kaķu galerija”

Līdz 2016.gada augusta beigām Rīgas Centrālās bibliotēkas Saulaino dienu bibliotēkā Bērnu slimnīcā, Vienības gatvē 45, varēja apskatīt Rīgas izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās mākslas konkursa ‘’Kaķu galerija’’ darbu izstādi. Projektu realizēja Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs sadarbībā ar konkursa organizatoriem Bērnu un jauniešu centru „Zolitūde”, Rīgas Centrālās bibliotēkas Saulaino dienu bibliotēku Bērnu slimnīcā  un Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļu “Radošās darbnīcas”.

Ikvienam slimnīcas lasītājam un apmeklētājam bibliotēkas telpās bija iespēja apskatīt 95 jauno talantu darbiņus. Katrs izstādes apmeklētājs varēja ne vien tos apskatīt, bet arī piedalīties balsojumā, izvēloties savu ”skatītāju simpātiju”. Par izdarīto balsojumu izstādes norises vietā, katrs balsotājs saņēma balvu. Paralēli visi bibiliotēkas telpās izvietotie zīmējumi ‘’virtuāli’’ bija pieejami arī facebook, tādā veidā mūsdienu digitālajā un globālajā laikmetā sniedzot iespēju ikvienam interesentam, kas nevar doties izstādi apskatīt Vienības gatvē, nobalsot par savu ”skatītāju simpātiju”, atzīmējot ”like” darbiņam, kas paticis vislabāk. Viens balsotājs ”like” varēja atzīmēt arī vairākiem darbiņiem. Izstādes apskate un arī balsojums noslēdzās 31. augusta pusnaktī, un sākot ar septembri, skatītāju simpātiju visvairāk saņēmušie darbiņi, ir pieejami apskatei internetā.

Izstāde guva plašu interesi ne vien uz vietas izstādes norises vietā, bet arī sociālajos tīklos. Izstādi kopumā apskatīja un balsošanā iesaistījās vairāk kā 4000 cilvēki (skaitot kopā izstādes apmeklētājus uz vietas, kā arī sociālajos tīklos), pārstāvot gandrīz visus kontinentus, dažādas vecuma grupas un sociālās grupas. Izstādi internetā apskatījās un balsošanā piedalījās cilvēki no kopumā vairāk kā 50 valstīm tai skaitā Austrālijas, Indijas, Peru, Dienvidāfrikas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Kanādas, Šveices, Lietuvas, Igaunijas, Kubas, Jaunzēlandes, Singapūras, Ganas, Etiopijas, Beļģijas, Vācijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Portugāles, Spānijas, Somijas utt.

Kā īpašu pateicības apliecinājumu, izstādes dalībnieki saņems pateicības diplomus – Bērnu slimnīcas mazo pacientu pašu gatavotās sirsniņaskuru darināšanā iesaistījās gandrīz visu slimnīcas nodaļu pacienti un viņu vecāki. Katrs veidotais pateicības diplomiņš ir unikāls un tikai vienā eksemplārā. Pateicoties žūrijas locekļu atsaucībai, katrs izstādes dalībnieks saņems arī zīmēšanas piederumus, ko varēs izmantot jaunu mākslas darbu radīšanā. Izstādes dalībnieki saņems arī citas skatītāju sagādātās balviņas.

Visi izstādes darbi un rezultāti publicēti un apskatāmi: https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/?fref=ts