Noslēgusies bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa – izstādes un tērpu skates “Rīgas toņi un pustoņi” 2.kārta!

Ar tērpu skati un apbalvošanas pasākumu noslēgusies bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa – izstādes un tērpu skates “Rīgas toņi un pustoņi” 2.kārta!

Sveicam visus dalībniekus!

26.aprīlī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē notika tērpu skates 2.kārta. Tika prezentētas 7 tērpu kolekcijas.

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” izglītības programmas “Modes akadēmija” audzēkņu tērpu kolekcijas ”Boho šiks” un “Kosmoss”,  pedagogs Elga Šmite.

Rīgas Rīnūžu vidusskolas izglītības programmas “Nestandarta modes pulciņš “Harmonija”” audzēkņu tērpu kolekcija “Mīksts un balts kā pūka, gaisīgs kā mākonis”, pedagogs Tatjana Suhanova.

Rīgas Sarkandaugavas pamatskolas izglītības programmas “Kultūrizglītība, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla” audzēkņu tērpu kolekcija “Pārvērtības”, pedagogs Vija Liepa.

Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” izglītības programmas “Šūšanas pulciņš” audzēkņu tērpu kolekcija “Divmāsiņas”, pedagogs Santa Cellere-Celerte.

Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas izglītības programmas “Audumu kolāža “Patchwork”” audzēkņu tērpu kolekcija “Dambretes karaliene”, pedagogs Olga Trushkova.

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” izglītības programmas “Apģērbu stils un mode” audzēkņu tērpu kolekcija ”Krāsu deja”, pedagogs Antra Žīgure.

Darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra izveidota vērtēšanas komisija:

Ilze Rimicāne – daudzkārtēja Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” vērtēšanas  komisijas locekle,

Anete Dzene – Dailes teātra kostīmu māksliniece un

Ilona Abdulajeva – Preiļu Bērnu un jauniešu centra, Modes mākslas studijas vadītāja.

2.kartas tērpu skates PROTOKOLS pieejams   ŠEIT

Svarīga informācija!

Saskaņā ar Tērpu skates vērtēšanas komisijas lēmumu I un II pakāpes ieguvēji tiek aicināti piedalīties VI Bērnu un jauniešu mūzikas un mākslas festivālā “Toņi un pustoņi”, kas notiks Rīgā, kultūras pils “Ziemeļblāzmas” parkā 2023.gada 3.jūnijā.

Mākslas darbu izstāde „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”  no 2023. gada 22. maija līdz 4. jūnijam kultūras pilī “Ziemeļblāzma.” Par 3.kārtu atbildīgā Valsts izglītības satura centra Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākā eksperte Sandra Mieze!

Paldies konkursa organizatoriem par sadarbību un klātbūtni apbalvošanas pasākumā: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Interešu un sporta izglītības nodaļas projektu koordinatorei Aivai Dasmanei, projektu vadītājai Inesei Juhņēvičai, Valsts izglītības satura centra Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākai ekspertei Sandrai Miezei, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītājai Ingai Cimiņai!

Paldies Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktorei Lienei Kubiļus un pasākumu administratoram Salvim Sprūžam un Ivaram Epneram, tehniskajiem darbiniekiem un personālam par apbalvošanas pasākuma telpu un tehnisko nodrošinājumu!

Paldies par atbalstu Bērnu un jauniešu centra direktorei Aivai Sarmai!

Paldies Ilzei Rimicānei, Aldai Bēvaldei, Kristīnei Lāriņai, Ilzei Herbergai, Artai Grīnai,  Gunāram Antapsonam, video operatoram Oskaram Vainauskam par atbalstu un sadarbību!

Uz apbalvošanas pasākumu tika aicināti un sveikti visi konkursa – izstādes un tērpu kolekciju 2. kārtas dalībnieki!

Pasākuma laikā varējām vērot pamatskolas “Rīdze” pedagoga Daces Brokas vadītās studijas “Gaismas grauds” 1., 2. un 3.klases audzēkņu Alvines Annas Rojas, Dārtas Upenieces, Evas Domkinas, Adeles Āboltiņas, Ernesta Potaša, Edvarda Andrejeva, Umas Biezaites zīmējumu smiltīs video projekcijas. Paldies radošajai komandai!

Uz lielā ekrāna savu pirmizrādi piedzīvoja animācijas filmiņa “Danču vakars”! Paldies Mākslinieciskā Jaunrades centra “Praktiskās estētika skolas”audzēknēm Esterei Mālniecei, Emīlijai Šķesteri un pedagogam Laurai Pīgoznei!

Paldies pasākuma vadītājai māksliniecei, aktrisei Alīdai Pērkonei!

Paldies bērniem un jauniešiem,  pedagogiem par atsaucību, radošumu, ieguldīto darbu, pacietību, mīlestību un dalību konkursā!

2.kārtas mākslas darbu  digitālais tiks publicēt drīzumā tīmekļa vietnē intereses.lv!

Ieskats apbalvošanas pasākumā.

Informāciju sagatavoja:

Elita Kalnača, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas galvenais speciālists