Noslēdzas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss-izstāde “Ilustrācija akvareļglezniecībā”

Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi rīkoja bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu izstādi “Ilustrācija akvareļglezniecībā” no 2021. gada 21. oktobra līdz 12. novembrim.

Konkursa mērķis radīt dziesmas “Cāļus skaita rudenī” (R.Pauls, G.Račs) ilustrāciju akvareļglezniecībā, pilnveidot mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes risinājumus akvareļtehnikā, kā arī veicināt radošās darbības pieredzi. Konkursa norisē negaidīti korekcijas ieviesa pastiprinātie epidemioloģiskie drošības pasākumi valstī, un tāpēc sagatavojām izstādi digitāli. Aicinām apskatīt to www.ikauseklis.lv!

Konkursa dalībnieki interpretēja dziesmas tekstu vizuālās mākslas darba kompozīcijā un ar mākslas valodas elementiem atklāja skaņdarba tēlainību, radot skaistās dziesmas ilustrācijas akvareļtehnikā.

Konkursā piedalījās audzēkņi no 7 izglītības iestādēm: RJTC “Dabaszinību skola”, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona”, Bērnu un jauniešu centrs ,,Laimīte”, Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis”, Rīgas N.Draudziņas v-sk. mākslas studija Raibulis, Rīgas 25.vidusskola, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija.

Paldies par atsaucību un dalību konkursā, paldies pedagogiem par audzēkņu sagatavošanu!

Informāciju sagatavoja: Aija Kalniņa, BJC “IK Auseklis” izglītības metodiķe