No 7. decembra tiešsaistē būs skatāms Dziesmu svētku kustības aktualitātēm veltīts izglītojošs sarunu cikls “Laudamus +”

Tuvojoties latviešu Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtai, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar PIKC NMV Rīgas Doma kora skola uzsāk informatīvi izglītojošu lekciju, diskusiju un nodarbību ciklu “Laudamus+” koru diriģentiem, dziedātājiem un visiem Dziesmu svētku kustības dalībniekiem.

Raidījumu cikls būs skatāms Rīgas Doma kora skolas kanālā “Youtube” vietnē pirmdienās plkst. 18.00, sākot no šī gada 7.decembra. Pirmajā raidījumā par Dziesmu svētku tradīcijas rašanos mūsu valstī 19. gadsimtā ar Latvijas Radio žurnālisti Māru Rozenbergu sarunāsies topošās vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” veidotāji Māris Martinsons un Dainis Īvāns, kā arī topošās grāmatas “Dziesmu svētkiem 150” galvenā redaktore, muzikoloģe Ilze Šarkovska-Liepiņa.

Cikla “Laudamus +“ turpinājumā – aktuālas sarunu un diskusiju tēmas, tai skaitā Dziesmu svētku tradīcijas vēsturisko posmu apskati, 2023. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Koru lielkoncerts “Tīrums. Dziesmas ceļš”, brāļu Kokaru 100 gadu jubilejas atzīmēšana nākamgad un abu izcilo diriģentu loma Latvijas koru kustībā, jauniešu kora “Kamēr…” fenomens kolektīva 30 gadu jubilejas kontekstā, bērnu koru loma Dziesmu svētku tradīcijas ilgtspējā un citi temati, kā arī praktiskas nodarbības koru diriģentiem.

”Laikā, kad koru ikdienas mēģinājumi to ierastajā formā nav iespējami, ir svarīgi atrast kvalitatīvu veidu, kā bagātināties un emocionāli attīstīties. Šis projekts ir iecerēts kā zināšanu, aktuālas informācijas un vērtīgu viedokļu apmaiņas platforma, kas veidotu spēcīgu saikni starp visiem Dziesmu svētku kustības dalībniekiem – dziedātājiem, diriģentiem un organizatoriem,” uzsver projekta idejas autors, Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas nodaļas vadītājs Jurģis Cābulis.

Informācija par gaidāmajiem cikla “Laudamus+” tiešsaistes pasākumiem būs pieejama organizatoru tīmekļvietnēs www.lnkc.gov.lvwww.rdks.lv, kā arī sociālajos tīklos.