Modes skate “Cik dažādi mēs esam!” BJC “Daugmale”

8.aprīļa pavasarīgi saulainajā dienā uz atklāto modes skati „Cik dažādi mēs esam!” BJC „Daugmale” jau vienpadsmito gadu pulcējās šūšanas un modelēšanas darbnīcu dalībnieki un pedagogi. Šoreiz skatē piedalījās pārstāvji no BJC ”Mīlgrāvis”, BJC „Ŗīgas Skolēnu pils”, BJC „Daugmale”, TJN „Annas 2”, BJC  „Zolitūde”, BJC „Bolderāja”, Rīgas Internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem un Rīgas 46. vidusskolas.

Visi skates dalībnieki bija pārdomāti un atraktīvi sagatavojušies tērpu demonstrācijai. Tērpus akcentēja atbilstīgi aksesuāri,  – rotas, grims, frizūra, apavi. Tērpi tika demonstrēti trīs kategorijās – vēsturiskais, mūsdienu un avangarda tērps. Ar daudzveidīgiem un kvalitatīviem tērpu darinājumiem viskuplāk pārstāvēta bija mūsdienu tērpu kategorija.

Par pašaizliedzīgu darbu un entuziasmu vislielākā pateicība jāizsaka pedagogiem, kuri apmācīja šūšanā, piegriešanā un modelēšanā un sagatavoja dalībniekus skatei: Olgai Savčukai, Silvijai Apsei, Olgai Trushkovai, Olgai Aleksejevai, Raitai stepānei,  Laurai Stepānei, Antrai Žīgurei, Ilonai Valainei- Blaktei un Larisai Konovalovai.

Skates dalībnieku sniegumu  vērtējažūrija: stiliste Natālija Čurina, apģērbu dizainere, modelētāja Jekaterina Boļšova, Rīgas interešu izglītības metodiskā centra  vizuālās mākslas skolotāja un metodisko apvienību vadītāja Viva Dzene un BJC „Daugmale” vizuālās un vizuāli plastiskās08-04-2015 233 mākslas metodiķe Elīna Moisjuka-Vanaga. Nenoliedzami, ka ieguvēji ir visi dalībnieki, jo iegūtā pieredze un prasmes ir paliekošas, arī pašu darinātie tērpi ir praktisks pierādījums dalībnieku spējām. Tērpus izvērtējot, žūrija piešķīra godalgotās vietās dažādās vecumu grupās un tērpu kategorijās.

Vēsturisko tērpu kategorijā

9-13 gadu grupā godalgotās vietas izcīnīja BJC „Mīlgrāvis” pedagoģes Olgas Savčukas audzēknes: 3.vietu – Ieva Elīza Vīksna ar tērpu „Nefelas vieglums”; 2.vietu – Katrīna Pomeščikova par tērpu „Demetras zieds” un 1.vietu – Jekaterina Korņejeva ar tērpu „Homēras saules stars”.

14-18.gadu vecuma grupā tika piešķirta  2.vieta Silvijai Jaunušānei  par tērpu „Ziemeļblāzma” no BJC „Rīgas skolēnu pils”, pedagoģe Antra Žīgure un 1. vieta Jelizavetai Zumbergai par tērpu „Ariadna”, pedagogs O. Savčuka, BJC „Mīlgrāvis” .

Mūsdienu tērpu kategorijā

9-13 gadu grupā 3.vieta Paulai Bertai Zandersonei par tērpu „Mākonis puķu dārzā”, pedag. Elga Šmite, BJC „Rīgas skolēnu pils”, 2.vieta – Artjomam Macerālikam par tērpu „Atpūta”,  pedag. Olga Trushkova, BJC „Bolderāja”, 1.vieta – Jūlijai Stankēvičai par tērpu „Mana mīļā rūtiņa”, pegag. Olga Trushkova  „BJC „Bolderāja”.

14-18 gadu grupā 3.vieta – Valērija Petrova ar bikšu uzvalku un blūzi, pedag. Olga Aleksejeva , BJC „Daugmale”, 2.vieta  Edīte Ķuze – kleita no kolekcijas „Plunkš!”, pedag. Raita Stepāne un Laura Stepāne, Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem, 1.vieta – Silvija Jaunušāne „Taureņu uzlidojums”, pedag. Antra Žīgure , BJC „Rīgas skolēnu pils”.

19-25 gadu vecuma grupā 2.vieta – Adelaida Sokolova ar tērpu „Teātra premjera”, pedag. Olga Trushkova, BJC „Bolderāja”, 1.vieta  – ar vairākiem tērpiem no sērijas „Krāsainie gadalaiki” ieguva Dana Bajāre, pedag. Antra Žīgure, BJC „Rīgas skolēnu pils”.

Avangarda tērpu kategorijā

14-18 gadu vecuma grupā 3.vieta – Jeļizaveta Zakirova ar tērpu „Ziemassvētki nāk”, pedag. Larisa Konovalova, Rīgas 46.vsk., 2.vieta – Anastasija Rebezova ar tērpu „Meitene no kosmosa”, pedag. Olga Aleksejeva, BJC „Daugmale”, 1.vieta – Beātes Balodes tērps „Kosmo”, pedag. Elga Šmite, BJC „Rīgas skolēnu pils”.

Radošu garu un neatlaidību ceļā uz jauniem sasniegumiem novēlam visiem skates dalībniekiem! Uz tikšanos nākamajās skatēs!