Meiteņu koris “Rīga” viesojas Šveicē, Francijā

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu koris “Rīga” šoruden iestudēja jaunu koncertprogrammu, ar kuru nupat viesojās Šveicē – Vintertūras konservatorijā un Francijā – Lionā un Burgundijas pilsētās. Kaut gan 2015. gada 13. novembris Francijai atnesa nežēlīgu teroristu uzbrukumu, apspriežoties ar mūsu franču draugiem, izlēmām tomēr doties ceļojumā. Laikā no 19. līdz 29.novembrim mūsu meitenes diriģentes Guntas Malēvicas vadībā Francijā uzstājās 7 koncertos, kā arī sniedza meistarklases Šalonas (Chalon) un Lionas konservatorijā.

Koncertbraucienā katras dienas ritms bija ļoti precīzs un skaidrs: no rīta – ekskursijas, pārbraucieni un mēģinājumi, bet vakaros – koncerti. Meiteņu kora “Rīga” repertuārā bija latviešu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautasdziesmu apdares un Ziemassvētku dziesmas franču, angļu un latviešu valodā.

Diriģente Gunta Malēvica šo koncertprogrammu bija veidojusi ļoti plašu: sākot no latviešu tautasdziesmas, kas vienmēr ir bijis kora aicinājums, un beidzot ar Uģa Prauliņa skaņdarbu “Saules gaita”, kas ieguvis prestižo Echo Klassik balvu. Ar šo jauno kompozīciju mūsu koris sper solīti pretī inovatīvas, mūsdienīgas mūzikas valodas apguvei. Koncertprogramma tapusi, meiteņu korim “Rīga” sadarbojoties ar koklētāju ansambli “Pūt, vējiņi!” un koklētāju Gitu Andersoni.

Pirmais kora „Rīga” koncerts notika 2015. gada 21. novembrī Lionā, Francijas diriģentu kongresā. Par visgrūtāko brauciena dienu kļuva 23.novembris, kad Gunta Malēvica vadīja meistarklases Šalonas un Lionas konservatorijā. Tad mūsu kori “non stop” diriģēja šo divu mūzikas augstskolu studenti.

Meiteņu koris baudīja franču viesmīlību arī vairākās Burgundijas pilsētās, tādās kā Bona (Beaune), Turnusa, (Tournos) un Klinī (Cluny). Apskatījām ievērojamas vēsturiskas vietas, kā Lionu – vienu no lielākajām pilsētām Francijā, kuras vēsture sniedzas vairāk nekā 2000 gadu garumā. Iemēģinājām savas balsis romiešu amfiteātrī, kas pazīstams ar nosaukumu Lugdunum. Skaistu dienu pavadījām Bonas (Beaune) pilsētā, kas izceļas ar brīnišķīgām viduslaiku celtnēm, kuras rotā spilgti krāsaini, rakstaini jumti. Tieši tur visspēcīgāk bija izjūtams franču tautas gars un raksturs. Bonā notiek pasaulslavenās vīnu izsoles, kad par vienu vīna pudeli cilvēki maksā vairākus simtus eiro, lai atbalstītu trūcīgos iedzīvotājus. Priecājāmies par Burgundijas elpu aizraujošajām ainavām un feodālisma laika pilīm un muižām. Turnusā (Tournus) apskatījām Svētā Filibēra benediktīniešu abatiju, kas celta 10. gadsimtā.

Mūsu koncerti no franču puses bija lieliski organizēti, par Latviju daudz stāstījām franču jauniešiem, ar kuriem tikāmies Eiropas klasē Turnusas licejā. Pēc katra koncerta saņēmām lielu atzinību un ar daudziem mūsu klausītajiem sadraudzējāmies. Tas iedvesmo turpmākajam darbam. Pašlaik Meiteņu kora vecākā grupa gatavojas koncertam “Mūsu dārgakmeņi”, kas skanēs 2015. gada 15. decembrī plkst.19:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, bet kora jaunākās grupas iejūtas V. Plūdoņa dzejoļa “Rūķīši un meža vecis” tēlos. Pasakas muzikālo lasījumu varēs dzirdēt Latviešu biedrības nama Zelta zālē 2015. gada 13. decembrī plkst. 14.00.

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Malēvica, kamerkoris@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Meiteņu kora „Rīga” diriģente

http://meitenukorisriga.lv/

www.rsp.lv

www.facebook.com/BJCRSP