Lielkoncerta “Rīgas gailis 2019” mēģinājumu grafiks

Jau otrdien, 7.maijā, plkst. 18.00 Rīgas Doma baznīcā, Herdera laukumā 6, notiks 1.-4. klašu koru lielkoncerts “Rīgas gailis 2019”. Koncertā piedalīsies 32 kori, kopā pulcējot gandrīz 1300 dziedātājus. 

Koncerta programmā kopā savīsies gan Rīgas Doma ērģeļu varenais skanējums ērģelnieces Ilonas Birģeles atskaņojumā, gan garīgā mūzika, latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu darbi. Skatītājiem ieeja Rīgas Domā no plkst. 17.30!

INFORMĀCIJA DIRIĢENTIEM
15.20– 15.30 Ierodas un ieņem vietas kori, kas dzied individuālos priekšnesumus
15.30 – 16.25 Individuālās programmas tehniskais mēģinājums  – uziešana, noiešana
16.00 -16.30 Ierodas un ieņem vietas kopkoris (klusi, netraucējot mēģinājuma gaitu). Savas vietas jums palīdzēs atrast koordinatori.
16.30  -17.20 Kopdziesmu mēģinājums
Mēģinājumu grafiks pieejams ŠEIT. Koncerta programma ŠEIT.

Organizatoriski norādījumi:

  • Koncerts notiek baznīcā, līdz ar to tik lielam dalībnieku skaitam nav iespēju nodrošināt pārģērbšanās telpas, tāpēc aicinām korus ierasties jau koncerttērpos, kā arī līdzi neņemot liekas mantas (lielas somas u.tml.), kā arī biezos mēteļus. Atceramies, ka aiz sevis atstātās mantas ir jāsavāc.
  • Koncerts tiks apskaņots. Īpaši vēršam uzmanību skatuves kultūrai – cieņpilna izturēšanās (klusuma ievērošana) citu kolektīvu priekšnesumu laikā un mēģinājumā ir neatņemama sastāvdaļa.
  • Katram korim tiks norādītas sēdvietas, kur koris atradīsies kopkora laikā, kā arī laikā, kad nedzied individuālo priekšnesumu. Lūdzam būt saprotošiem un rēķināties, ka uziešanai/noiešanai būs jābūt zibenīgi ātrai un klusai, lai neaizkavētu koncerta gaitu.
  • Lai neaizkavētu mēģinājumus, koris uz sev norādīto laiku jau ir gatavs, sastājies pie altāra/skatuves daļā (uz vietas tiks norādīts no kuras puses uznāk attiecīgās iestādes koris). Rīgas 6. vidusskolas kori – balkonā.
  • No sirds aicinām izbaudīt kopā muzicēšanas mirkļus.
  • Koncerta izskaņā tiks sveikti visi kori un to diriģenti.