Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja nodaļā “Dauderi” līdz 22.martam skatāma izstāde „Rakstu darbi”

afiša dauderi_foto

Par godu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem visā Latvijā notiek  vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss – izstādes  „Rakstu darbi”.

Visu svētku koncepcija šoreiz saistīta ar Burtu un Burt(u) Burvību, tāpēc  arī mākslas konkursa tēma izvēlēta atbilstoši nosaukumam „Rakstu darbi”  –

„Viss atstāj nospiedumus un pēdas”.

 

Rīgas un vispārējās interešu izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki radījuši darbus – savas versijas par piedāvātajām apakštēmām –

“Iz-Raksti. Latvju rakstu zīmes, to lietojums mūsdienu un tradicionālajā kultūrā.

Pie-Raksti. Viss atstāj nospiedumus, pēdas. Raksti dabā, apkārtējā vidē, sadzīvē.

Uz-Raksti. Burts. Raksts. Ornaments.

Ap-Raksti. Mana Dziesmu svētku pieredze, vīzija, sapņi.

Meln-Raksti.

Raksti… “

Izstādē piedalās autori no Rīgas Ziemeļu rajona BJC “Laimīte” un BJC “Mīlgrāvis”, Rīgas 28.vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Puškina liceja,  Rīgas J.Poruka vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 13.vidusskolas.

Mākslinieki strādājuši ar dažādiem materiāliem, dažādās tehnikās – te vienkopus zīmējumi, grafikas un akvareļi, apgleznots porcelāns un koks, tekstila un ādas izstrādājumi un pinumi, kā arī interesantas autortehnikas.

Izstādi lieliski izceļ un papildina krāšņais muzeja interjers un iespēja apskatīt pārējo ekspozīciju.

Paldies BJC “Laimīte” skolotājām Laimai Cēsniecei un Anitai Spēlmanei, kā arī BJC “Mīlgrāvis” skolotājām – Ingrīdai Irbei un Dacei Timulei par atsaucību un lielisko darbu, iekārtojot izstādi.

Nenokavējiet – vēl tikai 2 nedēļas!

Muzeja darba laiks 10.00 – 17.00 no trešdienas līdz svētdienai.

Pēc tam žūrijas vērtējumā labākie darbi dosies uz Koka ēku renovācijas centru „Koka Rīga”, un tad – arī uz lielo Dziesmu svētku izstādi „Dzelzeļa muzejā”.

Informāciju sagatavoja:

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Ziemeļu rajona pasākumu koordinatore

Ilze Atardo