KVĒLOT, LAI MŪŽĪGI DEGTU MŪZIKĀ!

Juglas vidusskolas jauktā kora “KVĒLE” dziedātājas un dziedātāji kopā ar kora diriģentiem – INESI NIEDRU un ĒRIKU EGLĪTI piektdien, 2013.gada 8.novembrī svinēja desmito dzimšanas dienu.

Desmitgade bijusi visai ražena, jo ” KVĒLE” kopš 2003.gada ir muzicējusi gan visos notikušajos Latvijas Skolu Jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, gan Vispārējos Latvijas Dziesmu un deju svētkos 2008.gadā un 2013.gadā.
Par ” KVĒLES” muzicētprieku un gaišumu priecājušies klausītāji ne tikai Latvijas Republikā, bet arī Zviedrijas Karalistē.
Ar diriģenti INESI NIEDRU spilgti un pārliecinoši sadarbojusies jaunā, daudzsološā diriģente Līga Vasiļjeva, taču, kopš 2011.gada septembra latviešu mūziķis Ēriks Eglītis.
Viesu 2013.gada 8.novembra vakarā  vidusskolas Lielajā zālē bija daudz.
Gan Juglas vidusskolas direktore Aija Melle un visa skolas administrācija, gan skolotājas un skolotāji, gan agrāko gadu dziedātājas un dziedātāji, gan patreizējie kora dziedātāju vecāki, radi un draugi sveica  kolektīva dalībniekus un diriģentus.
Sveikt kolektīvu ieradās vairāki muzikālie draugi – Juglas vidusskolas zēnu koris,  5. – 9.klašu koris, komponiste Ilze Arne ar izteiksmīgu, ritmisku Džordža Geršvina dziesmu, komponistes  aranžējumā. Apsveicēju vidū bija arī Rīgas 45.vidusskolas vecāko klašu koris ar diriģentiem.

To, ka latviešu tautas garigais pamats un dzīvesziņas apliecinājums jāmeklē mūsu tautas garamantu pūra lādē, atgādināja Juglas vidusskolas folkloras kopa asprātīgās skolotājas Ievas Kalniņas vadībā.
Koncertā muzicēja ari solisti – vokālisti Sintija Kursīteun Alberts Mārcis Bērziņš.
Flautistes IlzeBerga un Beāte Vītola atskaņoja V.A. Mocarta skaņdarbu.

Jauniešu kora ” KVĒLE” jubilejas koncerta repertuārā skanēja komponistu T. Kleina, I.Kalniņa, Ē.Eglīša, J.Lūsēna, S.Mences, V.Pūces, Ē.Ešanvalda, R.Tiguļa, un Z.Liepiņa skaņdarbi.

Lai “KVĒLE” muzikāli kvēlo vēl daudzas desmitgades!

Ē.Eglītis

I. Freimane