Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” ver durvis apmeklētājiem un piedāvā skatīt izstādes

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” ir atkal atvērts apmeklētājiem un aicina apmeklēt izstādes “Rīgas Porcelāna stāsts” un “Latvijas kultūras kanons portālā “Zudusī Latvija””. Apmeklētājiem tās būs pieejamas līdz 30. jūnijam.

Rīgas Porcelāna muzeja krājuma izstādē “Rīgas porcelāna stāsts” skatītājiem ir iespēja novērtēt, kāds vairāk kā 150 gadu garumā dažādajās porcelāna ražotnēs veidojies Rīgas un arī Latvijas porcelāna stāsts. Izstādes mērķis ir palūkoties uz porcelāna izstrādājumiem no dažādu ražotņu perspektīvas un censties izsekot pārmaiņām, kuras skārušas porcelāna ražošanas attīstību Latvijā. Kādi priekšnoteikumi valdījuši Krievijas Impērijas laikā un kā tie mainījušies Latvijas Republikā starpkaru periodā? Kā ražošanas procesus ietekmēja Padomju Savienības kolektīvā un centralizētā tautsaimniecība un kāda situācija bijusi 20. gs. beigās, kad neatkarīgajā Latvijā porcelāna ražošana vairs nenotika industriālos apmēros? Izstādē “Rīgas Porcelāna stāsts” interesenti var apskatīt dažādu tipu fajansa, porcelāna, akmensmasas un māla izstrādājumus, kas pusotra gadsimta laikā ir apmierinājuši ikviena iedzīvotāja sadzīviskās vajadzībās – ir bijuši noderīgi virtuvē, pie svētku galda un īpašos sarīkojumos, mājās un sabiedriskās iestādēs, unikāli un tiražēti masveidā.

Tāpat aicinām apskatīt ceļojošo izstādi “Latvijas kultūras kanons portālā “Zudusī Latvija””. Izstāde veidota, izmantojot Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas “Letonica” projekta “Zudusī Latvija” saturā iekļautās vēsturiskās fotogrāfijas. Latvijas kultūras kanons ir izveidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, kas palīdz veidot kultūras pieredzi un nostiprina piederības izjūtu Latvijai. Izstādes planšetēs atainoti Latvijas arhitektūras un mākslas pieminekļi, kultūrvēsturiskā ainava un sabiedrības ekonomiskā, sociālā un kultūras dzīve. Izstādes autores ir projekta “Zudusī Latvija” vadītāja Ginta Zalcmane un māksliniece Ilze Ramane. To veidojusi Latvijas Nacionālā bibliotēka un tās mērķis ir veicināt Latvijas kultūras kanona  atpazīstamību un rosināt diskusijas par kultūras vērtībām.

Savukārt no 1. jūnija kultūras centrā būs apskatāma arī Jaņa Rozentāla Mākslas skolas aizvadītā mācību gada 9. klases nobeiguma darbu izstāde “Raža”. Šajā izstādē būs skatāmi “mazās Mākslas skolas” absolventu darbi, kuros audzēkņi rāda, ko apguvuši piecu gadu laikā. Katrs autors interpretējis tēmu “Raža” – pamatā darbi ir figurālas kompozīcijas eļļas glezniecības tehnikā. Radošo nobeiguma darba vadītāja ir Ieva Spalviņa.

Izstādes šobrīd apskatāmas darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Lūdzam sekot līdzi informācijai kultūras centra mājaslapā par iespējamām darba laika izmaiņām pēc 9. jūnija. Ieeja ir bez maksas. Ievērojot piesardzības pasākumus, izstāžu zālēs vienlaicīgi var atrasties ne vairāk kā 25 cilvēki – apmeklētāju plūsmu kontrolē kultūras centra darbinieki. Apmeklētājiem jāievēro savstarpēja 2 metru distance. Kultūras centrs aicina rūpēties par savu veselību un drošību – bieži mazgāt vai dezinficēt rokas, nepieskarties sejai ar nemazgātām rokām. Ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus, aicinām kultūras centru neapmeklēt.