Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz izstādi “Spēles Dieva dārzos”

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” no 16. jūnija līdz 31. jūlijam norisināsies Zemes mākslas (Land Art) virziena izstāde “Spēles Dieva dārzos”.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar pasaulē populāru, bet Latvijā mazāk zināmu mākslas virzienu – zemes mākslu (lendārts, Land Art) un parādīt tā dažādību (metodes: balansēšana, ierakumi, iekārumi, lapu – zaru darbi, atspulgi ūdenī, smilšu raksti un tamlīdzīgi; tēmas: kosmoss, fauna, dabas ģeometrija un citas), rosinot uz filozofiskām pārdomām par dabu un cilvēka vietu tajā.

Izstādi veidos divi mākslinieki. Jānis Gutāns-Grasis, kurš izvietos fotogrāfijas un divas instalācijas, no kurām viena būs interaktīva – apmeklētāji varēs līdzdarboties mākslas darba tapšanā, katrs izveidojot savu kompozīciju smiltīs. “Land Art mākslinieku pētījumi balansē starp vareno radītāja veidoto visumu un cilvēka prāta konstrukcijām. Kad daba (dabiskā vide) satiekas ar mākslu (mākslīgais – cilvēciskais),  veidojas neiedomājamas variācijas un iespējas radīt pārsteidzošus darbus. Harmonisks balanss ar ainavu ir manu darbu pamatprincips. Latvijas dabas vienmērīgie pasteļtoņi, gadalaiku kontrasti paver lieliskas iespējas veidot daudzveidīgus darbus. Apstākļi – vides ainava, materiāla īpašības, gadalaiku īpatnības – kļūst par līdzautoriem. Īpaši interesantas ekspedīcijas izdodas nejaušos klejojumos. Mana ceļa virziens ir “kosmiskās kārtības ruļļa” meklējumi,” stāsta Jānis Gutāns-Grasis.

Sanda Zeme, kura izstādīs dabas faktūru fotogrāfijas un zemes mākslas fotogrāfijas uz kanvām, saka: “Daba ir pašpietiekama savās formās, krāsās, kontrastos, faktūrās, klusumā un skaņās. Daba vienmēr ir gaumīga, ja cilvēks pārlieku tajā nav iejaucies. Neviens krāsu salikums, neviena ainava nav nebaudāma. Vērojot dabu, var sajust tās harmoniju, visu lietu kārtību un jēgu. Daba rada un rodas, arī cilvēkā ir dabiska vēlme radīt. Land Art ir izvēle radīt dabā, nedaudz pieskaroties tai, atstājot pēdas, kas ar laiku izgaist.”

Izstādes apmeklējums ir bez maksas.