Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies kamermūzikas koncerts “DÉJÀ VU”  

3. jūlijā plkst. 19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē, ievērojot noteiktos ierobežojumus, norisināsies vokālās un kamermūzikas koncerts “DÉJÀ VU” kopā ar solistiem Evitu Pehlaku un Nauri Indzeri, pianistu Venti Zilbertu.

“Déjà vu” burtiskā tulkojumā no franču valodas nozīmē “jau redzēts”. Gandrīz katrs ir kādreiz piedzīvojis sajūtu – “šķiet, ka esam kādreiz tikušies” – vai nu mūzikā, vai kādā dzīves situācijā, vietā, telpā, valstī… tomēr satikšanās nav notikusi.

Programmā iekļaujas vairāki žanri: gan solo dziedājumos, gan duetos ar klavierēm. Franču un itāļu romantiskie mūzikas dziedājumi spilgti iezīmējas operas žanrā, vācu un latviešu mūzika gan operetē, gan  kamermūzikā. Savukārt Amerikas priekšpilsētas dzīves ainas spilgti atainojas  pasaulē visiem zināmos komponistu mūziklos.

Evita Pehlaka (soprāns) vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola  Latvijas Mūzikas akadēmijā operdziedāšanas specialitātē. Sniegusi solo koncertu “A Midsummer Concert in New York” Latvijas Republikas pastāvīgajā Pārstāvniecībā ANO Ņujorkā, Amerikā. Attīstījusies profesionālajā izaugsmē ārpus Latvijas robežām pie vokālās mākslas meistariem arī Eiropā: Anglijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā. Piedalījusies ASV, Manhetenas Operas Vasaras festivālā 2017, dziedot W.A. Mocarta  operā “Burvju flauta”, “Di Kapo Teātrī” Ņujorkā  un festivāla noslēgumā debitējusi slavenajā Karnegi zālē Ņujorkā.

Nauris Indzeris (baritons) vokālo mākslu studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operdziedāšanas specialitātē. Vokālo mākslu papildinājis meistarklasēs Vīnē, piedalījies starptautiskos operkursos Vācijā. Bieži redzams un dzirdams galveno lomu atveidošanā dažādos operešu iestudējumos – “Balle Savojā”, “Silva”, “Čigānu barons”, “Jautrā atraitne”, “Bajadēra”, “Cirka princese”, kā arī operu iestudējumos Latvijā “Karmena”, “Turandota”, “Vilkaču mantiniece”, Klaipēdas Muzikālajā teātrī  “Jevgeņijs Oņegins” un citur.

Ventis Zilberts (pianists) ir profesors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, aktīvi koncertējošs pianists un koncertmeistars. Ventis Zilberts ir viens no inteliģentākajiem un muzikāli smalkākajiem mūziķiem. Viņš attiecas ar pietāti pret jebkuru skaņu rakstu un pret jebkuru kolēģi, ar ko kopā muzicē.

Biļetes nopērkamas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centrā, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, to cena – 8.00 un 10.00 eiro.