Kultūras pilī  “Ziemeļblāzma” aplūkojama Ievas Pienenes gleznu izstāde “Mudž”

No 5. līdz 31. oktobrim kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies Ievas Pienenes gleznu izstāde “Mudž”.

Ieva Pienene gleznu sēriju “Mudž” sāka gleznot 2019. gada rudenī, un tā tapusi gada laikā. Gleznās viņa izceļ Latvijas dabā ierastus, bieži vien arī necilus motīvus, kas atrasti aizaugušos, nekoptos nostūros. Mākslinieces lielākais iedvesmas avots ir bijis pavadītais laiks lauku sētā, kas kādu laiku bijusi pamesta un pamazām tiek atkarota no ciešā, spēcīgā krūmu vijumu, ekspansīvu augu skāviena, liekot aptvert dabas spēku un to, cik ātri un bez pēdām pazūd cilvēku pārveidotas, iekoptas platības, ja tās tiek atstātas savā vaļā. “Arī nesakārtotais, nepabeigtais, samudžinātais ir pilnīgs savā esībā, un to ir iespējams ne tikai pieņemt, bet arī baudīt, jo visu tāpat nav iespējams izkontrolēt un sakārtot pēc sava prāta, to es arī gleznoju,” stāsta I. Pienene.

Ieva Pienene dzimusi 1986. gadā Ogrē. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Studiju laikā piedalījusies izstādēs dažādās Latvijas pilsētās, pēc maģistra grāda iegūšanas 2012. gadā apjomīgais diplomdarbs un citi darbi izstādīti personālizstādē Ogres Vēstures un mākslas muzejā, bet ar to radošā darbība uz laiku noslēdzās. Pēc ilgākas pauzes, kad laiks tika veltīts ģimenei un citām jomām, vēlme gleznot atgriezās un nu tā ir materializējusies jaunā gleznu sērijā un izstādē “Mudž”.

Izstādes apmeklējums ir bez maksas un tā apskatāma kultūras pils “Ziemeļblāzma” darba laikā – katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.