Kultūras centrs “Imanta” aicina uz gleznu, keramikas un grafikas izstādēm

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” februārī apmeklētājiem piedāvā trīs atšķirīgas izstādes – gleznu izstādi “Dubults neplīst”, keramikas izstādi “Svētki ikdienā” un estampu izstādi “Garšīgs”.

8.februārī plkst. 13.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” tiks atklāta izstāde “Dubults neplīst”, kurā būs apskatāmas tautas tēlotājmākslas studijas “Umbra” dalībnieču – Signes Zuševicas un Sandras Zuševicas – radītās gleznas. Izstādes moto vēsta par sadarbību, draudzību un kopā būšanu. Abas mākslinieces satikās jaunībā, kad apprecējās ar brāļiem Zuševiciem. Tad arī atklājās, ka viņām ir līdzīga dabas un mākslas izjūta un nu bija arī kopīga ģimene. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados abas gleznotājas sāka darboties Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” tautas tēlotājas mākslas studijā UMBRA, kuru tolaik vadīja gleznotāja Māra Zītare, bet šobrīd – Agnija Ģērmane. Mākslinieces kļuvušas patstāvīgas, katrai iezīmējies savs raksturīgs rokraksts – Sandrai prieku sagādā iedziļināšanās tonālajās vibrācijās, Signe biežāk izmanto impresionistiskus triepienus un ekspresīvas formas. Izstādē “Dubults neplīst” gleznotājas eksponē savus jaunākos darbus. Izstādes koncepciju veido divu gleznotāju tandēms, kā arī dabas motīvi – ne velti abas mākslinieces jaunībā ieguvušas mežkopja izglītību. Izstāde atvērta līdz 2. martam.

Līdz 2. martam kultūras centrā apskatāma arī tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” keramikas darbu izstāde “Svētki ikdienā”. Divi desmiti senā podniecības amata noslēpumu izzinātāji kopš 1982.  gada veido VEF Kultūras pils keramikas studiju “Māra”.  Daudziem tās dalībniekiem šī interese ir jau trīsdesmit gadu un vairāk, un deviņpadsmit ir kļuvuši par tautas daiļamata meistariem. Kaut arī katrs studijas dalībnieks ir izveidojis savu rokrakstu, tomēr visiem ir kopīgi centieni – strādāt tā, lai lietas būtu saskanīgas ar lietotājiem – cilvēkiem un to mājokļiem. Izstādē aplūkojami dažādi trauki, svečturi, rotaslietas, kā arī dekoratīvi priekšmeti, kuru vidū īpaša nozīme ir putnu figūrām un svilpauniekiem.

No 11. februāra līdz 1. martam galerijā apskatāma mākslas studijas “Grafikas darbnīca”  estampu izstāde “Garšīgs”, kurā aplūkojamas dažādās grafikas tehnikās tapušas dabas smaržu, krāsu un garšu iedvesmotas kompozīcijas.  Eksponēto darbu autori ir “Grafikas darbnīcas” mākslinieki un dalībnieki. Vasaras un rudens laikam mijoties, “Grafikas darbnīcā” ik gadu top garšīgu lietu vizualizācijas estampu mākslā. Darbnīcas vadītāja no pašiem pirmsākumiem ir grafiķe un mākslas pedagoģe Ieva Helmūte, kura kopā māksliniecēm grafiķēm Mētru Drulli, Elīnu Eleri, Indu Kauliņu un Ievu Ritumu aicina ikvienu interesentu iepazīt un atklāt grafikas mākslas noslēpumus.

Izstādes apskatāmas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.