Kultūras centra “Imanta” skatlogos skatāma gleznu izstāde

Līdz 2021. gada 7. martam Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos izvietota tautas tēlotājmākslas studijas “Umbra” gleznu izstāde.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra “Imanta” tautas tēlotājmākslas studija “Umbra” ir pieredzes bagāts kolektīvs ar vairāk kā pusgadsimtu senu vēsturi un tradīcijām – šogad studija atzīmē 60 gadu jubileju. Ieskandinot jubilejas gadu, “Umbra” piedāvā bagātināt pastaigas svaigā gaisā ar mākslu un ielūkoties studijas radošajā darbībā caur kultūras centra skatlogiem – tajos līdz 7. martam izvietotas studijas dalībnieku gleznas.

Glezniecības studijas darbību 1961. gadā aizsāka mākslinieks Nikolajs Petraškevičs toreizējā Tramvaju un trolejbusu parka kultūras namā. 70. gados studijā darbu sāka  gleznotāja Māra Zītare, kuras vadībā “Umbra“ tika pie skanīgā  nosaukuma  un izveidojās par saliedētu kolektīvu, apvienojot dažāda gada gājuma, pieredžu un profesiju cilvēkus, kas ar aizrautību savā brīvajā laika nododas mākslas studijām un pamazām atklāj vilinošās iespējas savu domu un pārdzīvojumu izteikt glezniecības valodā. Māras Zītares personība un augstie mākslas standarti ir ilgu gadu garumā veidojuši studijas seju un atpazīstamību.

Kopš 2019. gada studiju vada gleznotāja Agnija Ģērmane. Klasisku glezniecības un kompozīcijas pamatu apguve nodarbībās un savstarpēji bagātinošās sarunās tiek  apvienota ar plašo pieredzi, ko sniedz glezniecības vēstures un mūsdienu mākslas iepazīšana. “Individuāla pieeja katram studijas dalībniekam, palīdzot atrast savu ceļu, radošo pašizpausmi, ir forma, kā nodarbībās gūt prieku no mākslas prakses, pārliecību par saviem spēkiem. Kopīga darbnīca, izstāžu rīkošana un mākslas pasākumu apmeklēšana ir lieliska iespēja satikt domu biedrus, gūt atbalstu no kolēģiem, dalīties ar pieredzi.”, uzskata Agnija Ģērmane. Studija regulāri piedalās Latvijas un starptautiskās tautas mākslas studiju izstādēs un mākslinieku plenēros. “Umbra” katru gadu veido izstādes arī Kultūras un atpūtas centra “Imanta” galerijā. Tiek organizētas studijas dalībnieku personālizstādes dažādās vietās Latvijā.

Studijas “Umbra” izstāde skatāma jebkurā laikā – skatlogi ir izgaismoti, ļaujot gleznas aplūkot arī vakara stundās. Kultūras centrs aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus.