Kultūras centrā “Imanta” notiks izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+”

No 2020. gada 7. janvāra līdz 3. februārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā būs apskatāma izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+”, kurā eksponēti stikla mākslas darbi savienojumā ar citiem materiāliem – koku, metālu un keramiku.

Izstādē “Latgale. Līvāni. Stikls+” apskatāmi stikla kausēšanas darbnīcas “Stikls no Līvāniem” mākslinieces Ingas Salmiņas stikla kausējumi. Sadarbojoties ar koktēlnieku Jāni Ziemeli, izveidoti gaismas objekti, kuros apvienots stikls, koks un gaisma, kopā ar keramiķi Inetu Dzirkali izveidoti darbi, kuros apvienots stikls un keramika, bet kopā ar Jāni Vaideru stikls apvienots ar metālu. Izstādes darbi tapuši, meklējot Latgales identitāti, Līvānu identitāti, pētot stiklu kā Līvāniem raksturīgo materiālu, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas sintēzē ar citiem materiāliem, darbos apvienota funkcionalitāte un estētika.

Stikla kausēšanas darbnīca “Stikls no Līvāniem” izveidojās Līvānos laikā, kad tika likvidēta Līvānu Stikla fabrika, vēloties turpināt Līvānu stikla apstrādes tradīcijas. Sadarbojoties ar Latgales meistariem, darbnīcā tiek attīstītas jaunas idejas, top arvien jauni un interesanti darbi. Meistarus nepārtrauktam jaunrades procesam iedvesmojušas dabas formas, līnijas un krāsas, kas interpretētas, ļaujoties individuālām izjūtām.

Izstādes ietvaros, 25. janvārī, plkst. 13.00 notiks radoša saruna ar māksliniekiem un darbnīca, kurā  meistaru vadībā varēs slīpēt un apgleznot stikla priekšmetus. Aicināti piedalīties gan skolas vecuma bērni, gan pieaugušie. Lai garantētu vietu darbnīcā, vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 67181939 vai rakstot uz: imanta@riga.lv. Dalība bez maksas, materiāli tiks nodrošināti.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.

Izstādi “Latgale. Līvāni. Stikls+” organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta” sadarbībā ar radošo apvienību “Perspektīva”. Izstādes tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S “Latvijas valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūra.