Izstāde Gleznojumi uz zīda un stikla “Mežs kā dabas sastāvdaļa”

Mežs.  Kāds tas ir? Pētām, vērojam,  izzinām.   Vieniem tas ir bagāts  dabas veltēm,  dzīvniekiem, citiem noslēpumains, iedvesmojošs, rosinošs.  Kādam tas ir glābiņš no ikdienas kņadas,  tā ir vieta, kur gūt idejas, spēku radošam darbam vai vienkārši  atpūsties.   Katrs no meža iegūst kaut ko savu. Mežs ir dāsns.  Latvijas zaļā rota, svaiga gaisa avots.

Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un kultūras pili “Ziemeļblāzma” gada  nogalē  rīko  Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursu – izstādi ”Gleznojumi uz zīda un stikla. “Mežs kā  dabas sastāvdaļa””. Gada sākumā, pašā ziemas viducī ar košām krāsām, interesantiem stāstiem, uz vieglā un gaistošā zīda un trauslā, caurspīdīgā, zaigojoši smagā stikla atspoguļojas bērnu redzējums, radošā iztēle. Krāsu niansēs,  dažādās tehnikās, gleznojumi par  mežu, savu vietu atrod izstāžu telpās,  kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un BJC “Laimīte” Vecmīlgrāvī.

Konkursam   iesniegts 81 darbs. 36 gleznojumi uz zīda un 45 gleznojumi uz stikla. Darbu autori ir audzēkņi vecumā  no 7-25 gadiem, no 17  Rīgas izglītības iestādēm. 11 vispārizglītojošām skolām un 6 Bērnu un jauniešu centriem.

Izstāde apskatāma līdz 23. februārim kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36,  ( ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, sakarā ar Covid -19 pandēmiju) tikai Ziemeļblāzmas logos.  Ja dosieties pastaigā pa pils parku ietverot arī savā maršrutā skatu torni,  tad noteikti pastaigas laikā  ievērosiet, ka 1.stāva lielie  kafejnīcas logi ir izgaismoti un  tajos  redzēsiet  18 gleznojumus uz zīda,  skatu torņa logos varēsiet apskatīt 12 gleznojumus uz stikla.

No 23. janvāra (ja netiks piemēroti jauni ierobežojumi) izstādes darbi būs pieejami arī BJC “Laimīte”, Baltāsbaznīcas ielā 14, izstāžu zālē, kur aicinām iepriekš pieteikt savu apmeklējumu pa tālruni   67349473 un vienoties par laiku. Lūdzam ievērot  drošības, piesardzības pasākumus.

Lai bērnu darbi iepriecina un sasilda ikvienu izstādes apmeklētāju!