Izskanējis meiteņu kamerkora „Tonika” 50 gadu jubilejas koncerts

Ar krāšņu koncertu „Ceļš, kas sauc…” Latvijas Universitātes Lielajā aulā, svētdien 30.oktobrī noslēgusies ilgi gaidītā Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkora „Tonika” 50 gadu jubileja. Koncertā piedalījās visas „Tonikas” dziedātāju grupas sākot no pašām mazākajām pirmsskolas vecuma studijas un beidzot ar lielajām kamerkora dziedātājām. Patīkams un jauks pārsteigums bija redzēt uz skatuves kopā ar esošajām „Tonikas” audzēknēm arī 23 kādreizējās audzēknes, no kurām daudzas bija dziedājušas „Tonikā” vēl tās dibinātāja Daumanta Kaktiņa laikā. Koncertā kopā ar meitenēm uzstājās arī esošās un bijušās „Tonikas” skolotājas. Koncerta īpašie viesi bija Goran Gora, Mārtiņš Ruskis, Zanda Mališeva, Uģis Roze, Zane Goiževska, Mārtiņš Zilberts. Paldies jāsaka arī instrumentālajai grupai- Mārim Vitkus, Mārtiņam Miļevskim, Pēterim Liepiņam, Jānim Kalniņam un Andim Klučniekam. Emocionālā gaisotnē izskanēja īpaša koncertprogramma, kurā visi varēja baudīt gan spēcīgās latviešu tautasdziesmas, mūsdienu autoru dziesmas, gan īpašo koncerta 2.daļu ar komponista Imanta Kalniņa darbiem.

Pēc koncerta oficiālās programmas „Tonikas” esošajām un bijušajām skolotājām par ieguldījumu kora izaugsmē tika pasniegti Pateicības un Atzinības raksti no Rīgas Skolēnu pils. Svētku uzrunu teica arī Valsts Izglītība satura centrs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Skolu Muzeju biedrība, bet īpašu sajūsmu visos izraisīja apsveikums no trim pašām pirmajām „Tonikas” audzēknēm, kuras dziedāt korī, tolaik vēl ansamblī, bija sākušas pirms 50 gadiem – tālajā 1966.gada nogalē.

Paldies par fantastisko koncertu visām esošajām un bijušajām meiteņu kamerkora „Tonika” dziedātājām un skolotājām, kā arī viesiem!
Lepojamies ar jums!!!
#Tonikai50

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane

skolenupils@gmail.com, ifreimane4@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)