Iemācies ko jaunu – tiešsaistes meistarklase tamborēšanā

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina piedalīties Tautas lietišķās mākslas studijas  “Rītausma” vadītājas Dagnijas Liepas virtuālajā meistarklasē mežģīņu tamborēšanā.

Video meistarklase ir pieejama Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Facebook vietnē, kā arī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Youtube kanālā.

Video meistarklasē studija vadītāja praktiski parāda vienkāršāko elementu izveidošanu un pastāsta par īru mežģīņu tamborēšanu. Lai praktiski varētu darboties kopā ar studijas vadītāju, būs nepieciešama tamboradata un tai piemērota izmēra dzija.

TLMS “Rītausma” dalībnieču iemīļotākā tehnika ir tamborēšana, taču rokdarbnieces nodarbojas arī ar adīšanu, mezglošanu, izšūšanu, mežģīņu darināšanu. Šī rokdarbu veidu un dažādo tehniku daudzveidība dod iespēju darināt gan izsmalcinātus interjera priekšmetus (galdautus, spilvenus, segas utt.), gan papildināt savu garderobi ar neparastiem un oriģināliem apģērbiem un aksesuāriem. Vairākas studijas dalībnieces ir apguvušas tekstilmozaīkas tehnikas, kā arī izsmalcinātu frivolitē, knipelētu un adatas mežģīņu darināšanu. Latviešu tautas tradīcijas saglabājas cimdu, zeķu, kā arī tik populāro mauču adīšanā. Arī mūsdienīgu apģērbu rotāšanai tiek pētīti un izmantoti etnogrāfiskie raksti.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu namā darbojas septiņas tautas lietišķās mākslas studijas un tautas glezniecības studija, pārstāvot tādas amatu prasmes kā – aušana, adīšana, tamborēšana, pīšana, metālkalšana, keramika un gleznošana. Amatu nama mērķis ir saglabāt tautas amatus un popularizēt latviešu lietišķās un tradicionālās mākslas kultūru, sniegt iespēju Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” apmeklētājiem apskatīt Amatu nama studiju veikumu dažādās izstādēs un pasākumos, kā arī piedāvāt jebkuram interesentam kļūt par kādas studijas dalībnieku.