Gundegas Rancānes kluso dabu personālizstāde “Klusuma kods” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Rīgas Sv. Pētera baznīcā no rītdienas, 30. septembra, norisināsies mākslinieces Gundegas Rancānes kluso dabu personālizstāde “Klusuma kods”.

Kopš mākslinieces Gundegas Rancānes pirmās gleznas radīšanas pagājis krietns laika sprīdis ˗ tā tapusi vien četru gadu vecumā, tomēr māksliniece vienmēr palikusi uzticīga sev, tiecoties pārvarēt koloristisko iespēju griestus katrā nākamajā darbā, eksperimentējot ar dažādām tehnikām un formātiem, ļaujot sev piedzīvot gala rezultāta atklāsmes brīnumu iecerētā un realizētā sintēzē. Lai gan māksliniece sevi pārliecinoši pierādījusi ainavu glezniecības žanrā, šajā izstādē būs iespēja aplūkot Gundegas Rancānes klusās dabas.

“Pat tajos brīžos, kad neesmu darbnīcā pie molberta, acis fiksē un noglabā atmiņā mirkļus un sajūtas, kas manā iztēlē iegulstas kā noteiktas noskaņas, kolorīts. Pat šķietami un gaistoši sīkumi – gaismu spēles uz sīpollokiem, kaktā nomesti zābaki, ledū iesalušas ūdenszāles, saules rotaļas ābeļziedos vai pilnmēness vītolos slēpj sevī trauslus dzīves mirkļu kodus, ko vēlos atklāt glezniecībā. Klusās dabas man ir mīļš žanrs ˗ tajās var “ķert” un iemūžināt ikdienas mazos skaistos priekus un baudas. Trauki, ziedi, ēdiens ˗ augļi, zivis, ogas, vīns, kafija… Tomēr glezniecība ir arī process ar nepārtrauktiem jauniem profesionāliem izaicinājumiem. Ir liels prieks, ja šī procesa rezultāts ˗  glezna ˗  spēj arī skatītājā veidot, provocēt asociācijas, atmiņas un vēlmi izzināt iekodēto vēstījumu,” stāsta Gundega Rancāne.

Mākslinieces Gundegas Rancānes kluso dabu personālizstāde “Klusuma kods” Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs aplūkojama no 2021. gada 30. septembra līdz 2022. gada 16. janvārim. Ieeja izstādē ˗ bez maksas.