Februārī Mencendorfa namā apskatāma TJN “Annas 2” izstāde “Anna Brīnumzemē”

Otrdien, 4. februārī, Mencendorfa namā tika atklāta Tehniskās jaunrades nama (TJN) “Annas 2” audzēkņu mākslas darbu izstāde, pulcējot lielu apmeklētāju skaitu. Tā kā TJN “Annas 2” darbojas ne tikai tehniskie pulciņi, bet arī dažādu mākslas virzienu darbnīcas un studijas, tad izstādes iniciatore un kuratore Anda Laukevica, jau trešo gadu pulcē mākslinieciski radošos pulciņus kopīgā izstādē. Šī gada izstādei izvēlēta tēma “Anna Brīnumzemē”, tādējādi savienojot namu ar Lūisa Kerola literārā darba motīviem un atbrīvojot jauno mākslinieku fantāziju.

Mencendorfa nama telpās TJN “Annas 2” izstāde viesojas jau trešo gadu, šoreiz apdzīvojot plašo bēniņu zāli. Nama audzēkņi, kuru vecums ir no 5 līdz 21 gadam, izstādei darbus ir veidojuši, izmantojot plašu tehniku un materiālu klāstu — aplūkojamas gleznas, keramika, pašu lietas sveces, papjēmašē gaisa baloni un citi objekti, pulksteņi, adīti Brīnumzemes iemītnieki, Annas kleitas un kroņi, arhitektūras papīra modeļi, animācijas filma un pat medicīnas pulciņa audzēkņu veidoti darbi.

TJN “Annas 2” izglītības metodiķis Aldis Pūtelis par izstādi saka: “Pie durvīm katru apmeklētāju apsveicina pati Anna elegantā baletdejotājas pozā un aicina savā Brīnumzemē. Izstādē var atrast arī nenoskaidrojamu fosilo puķu, bet – varbūt! – brīnumdinokukainīšu skeletiņus, lielās un smagās Brīnumzemes puķes un nekur citur neredzētas sēnes. Brīnumzemē vienuviet atrodamas varenas ēkas, kas citur, mūsu pasaulē, atrodas bezgala tālu cita no citas. Savukārt apskatīt Annas zemi viņai līdzi ierudušies pulciņš Brīnumzemes iemītnieku, kas Mencendorfa nama bēniņos iekārtojušies, kā nu kuram ērtāk — dažs ieradies ar visu māju, dažs — ar draugu, cits ērtības labad — čemodānā. Un brīvajos brīžos pārlasa Džeralda Darela grāmatas. Jā, un izplatītākie dzīvnieki Brīnumzemē ir garauši un ziloņi!”

Izstādes atklāšanā īpašu pārsteigumu — performanci “Bezgalīgais kritiens” — bija sagatavojuši Vizuālā teātra laboratorijas audzēkņi. Pulciņa skolotāja Linda Krūmiņa par priekšnesumu stāsta: “Kustību performance ir radīta, iedvesmojoties no stāsta “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” paša sākuma, kurā meitene seko steidzīgajam trusim, līdz iekrīt alā, šķietami bezgalīgā kritienā. Izmantojot pašu veidotas maskas, kustību, gaismu un skaņu, performances dalībnieki rada šo steigas un kritiena atmosfēru, liekot katram klātesošajam sajusties kā uz Brīnumzemes sliekšņa.”

TJN “Annas 2” izstādē “Anna Brīnumzemē” piedalās Keramikas un Zīmēšanas pulciņi un skolotāja Anda Laukevica, Tehniskās modelēšanas pulciņš un skolotāja Ārija Zariņa, darbnīca “Cita adīšana” un skolotāja Dace Balode, Šūšanas pulciņš un Ilona Valaine-Blekte, Šūšanas, konstruēšanas pulciņš un skolotāja Santa Rosne, Papīra un tekstildizaina pulciņš un skolotāja Sandra Dzilna, Plastiskās mākslas studija un Sveču mākslinieciskās liešanas studija un skolotāja Baiba Vatagina, Animācijas studija un skolotāja Ilze Ruska sadarbībā ar Beatbox pulciņa skolotāju Arvi Kantiševu, Deko darbnīca un skolotāja Astra Ruttasa, Medicīnas pulciņš un skolotāja Rūta Rozentāle, pulciņš “Mazais mākslinieks” un skolotāja Ieva Strauta.

Izstāde apskatāma Mencendorfa nama 4. stāvā līdz 27. februārim. Izstādes biļešu cenas: 1,50 EUR pieaugušajiem, 0,50 EUR skolēniem. Darba laiks: no trešdienas līdz svētdienai plkst. 11.00-17.00.

Informāciju sagatavoja: Katrīna Dūka, Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” direktores vietniece audzināšanas jomā