Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina pedagogus uz informatīvu skolotāju semināru “Madernieka stils”

2021. gada 15. februārī plkst. 14.00-16.20 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs(DMDM) aicina pedagogus uz informatīvu skolotāju semināru “Madernieka stils”, kas paredzēts vizuālās mākslas, dizains un tehnoloģijas, mākslas vēstures, kultūras vēstures skolotājiem un klašu audzinātājiem un notiks tiešsaistē, platformā ZOOM.

Pedagogus aicina pieteikties šeit: https://ej.uz/SeminarsSkolotajiem

DMDM vadītāja, projekta autore Inese Baranovska iepazīstinās ar izstādes “Madernieka stils” koncepciju, bet kuratore Rūta Rinka ar svarīgākajiem mākslinieka daiļrades aspektiem, kas raksturo  Madernieka unikālo radošo rokrakstu.

Aktuālās izstādes izglītības programma – lekcijas un izglītības kuratoru izstrādātie metodiskie materiāli –  palīdzēs mākslas pedagogiem Madernieka stila izpētē un mācību materiālu sastādīšanā.

Nozīmīga daļa seminārā tiks veltīta Jūlija Madernieka pedagoģiskai darbībai. Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane un māksliniece, pedagoģe Maruta Ķuze-Nakoskina sniegs ieskatu projekta Madernieka iedvesmots izstrādē un realizācijā, piedāvājot savas atziņas par skolnieku prasmēm un interesi pētīt Madernieka izstrādātos ornamentus. Par Madernieka estētiskajiem uzskatiem un devumu pedagoģijā runās Agrita Meirēna, Rīgas 40.vidusskolas (bij. Ata Ķeniņa ģimnāzija) latviešu valodas skolotāja un skolas muzeja vadītāja.

Semināra programma pieejama DMDM mājas lapā.