Ceļojošā bērnu mākslas darbu izstāde no Berlīnes

Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsētā  no 20. līdz 27. novembrim bērnu un jauniešu centrā(turpmāk- BJC) „Rīgas Skolēnu pils” (K. Barona iela 99) viesosies ceļojošā bērnu mākslas darbu izstāde no Berlīnes (Vācija), kas radīta, lai akcentētu  mākslas izglītības projektu dažādās tehnikas un veidus.

Laika posmā no 2012. līdz 2014. gadam Vācijas nevalstiskā organizācija „WerkStadt” sadarbībā ar Berlīnes māksliniekiem un apkārtnes skolām „Oktobris- bērnu mēnesis” ietvaros organizēja plaša mēroga meistardarbnīcas visos mākslas veidos Vācijas galvaspilsētā: muzeju apmeklējumi, orķestra mūzika, teātris, deju uzvedumi un tēlotājmākslas nodarbības. Izstāde atspoguļo šo meistardarbnīcu darbus, kurus izstrādāja Berlīnes apkārtnes skolu bērni no četru līdz divpadsmit gadu vecumam. Lielie projekta apjomi pierāda, ka šis projekts sekmīgi spēja ieinteresēt bērnus ar mākslu.

Izstādes atklāšana notiks 20. novembrī plkst. 16.00 BJC „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē, kurā piedalīsies izstādes organizētāja Chris Benedict, kurators Jason Benedict no Berlīnes, kā arī pārstāvis no Vācijas vēstniecības Latvijā. Laipni aicināti visi interesenti aplūkot šo izstādi, iepazīstoties ar fantastiskajiem Berlīnes bērnu mākslas darbiem. Izstāde būs pieejama iestādes gaiteņos, kā arī svētku zālē.

20. novembra pēcpusdienā BJC „Rīgas Skolēnu pils” mākslas entuziasti piedalīsies īpašā divu stundu garā meistarklasē „Kas ir tavā koferī?”, kur Berlīnes māksliniece Alice Baillaud bērnus un jauniešus iepazīstinās ar dažādajām mākslas tehnikām un veidiem, ļaujot pašiem arī pagatavot kādu interesantu darbu.

Iesakām šo izstādi apmeklēt kā bērniem, tā pieaugušajiem, lai gūtu iedvesmu jauniem, radošiem darbiem arī savā ikdienā!

Izstādi atbalsta Eiropas Komisija (EACEA) un tā ir daļa no Eiropas „Oktobris- bērnu mēnesis” programmas sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Informāciju sagatavoja:

Santa Vancāne

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

pilsētas pasākumu koordinatore