Ceļā uz X Latvijas zēnu koru salidojumu „PUIKAS VAR!”

Lai sekmīgi sagatavotos X Latvijas zēnu koru saldojumam  „Puikas var!”, kas norisināsies  Cēsīs 2018. gada 31.maijā un 1.jūnijā, ir sākušies Rīgas zēnu koru kopmēģinājumi.  15, janvārī  Rīgas Mūzikas iznternātvidusskolā Šampētera ielā 98, notika Zemgales priekšpilsētas un Kurzemes rajonu zēnu koru kopmēģinājums.  Ar koriem strādāja Dziesmu svētku virsdiriģents Eduards Grāvītis, diriģenti Sarmīte Vitkovska un Didzis Soste, pie klavierēm  – komponiste Ilze Arne.

Diriģents Eduards Grāvītis priecīgi stāstīja, ka daudzskaitlīgais zēnu kopkoris bija labi sagatavots, par ko paldies skolotājiem. Lieliski, ka zēniem bija laba noturība divu stundu garumā. Ar lielu sajūsmu zēni dziedāja Raimonda Paula latviešu tautas dziesmas apdari „Kur tad tu nu biji?”, Jāņa Erenštreita apdari „Man bij’ viena turku pupa” , kā arī  II daļu no  Līgas Celmas – Kursietes cikla „Ceļojumi grāmatplauktā”.

Savukārt diriģents Didzis Soste atzina , ka neskatoties uz šim mēģinājumam labi sagatavotajām dziesmu partitūrām, kur reizēm jāsaskaras arī ar problemātisku balsvedību, koriem vēl jāiegulda daudz darba, lai sekmīgi startētu skatēs un pēc tam dotos uz Cēsīm.  Tādēļ skolotājiem viņš novēl veiksmīgu roku skates dziesmu izlozēs un saulainu laiku Cēsīs!

Eduards Grāvītis:  „ Zēniem novēlu nepazaudēt azartu, kas viņiem piemīt. Un skolotājiem – tā kā ir sācies suņa gads, novēlu , lai suns vairāk  luncina asti nekā rūc, kā arī adekvātu  skolotāju  darba novērtējumu, jo viņi strādā godprātīgi!”

Paldies Rīgas Mūzikas internātvidusskolai par lielisko uzņemšanu un  organizāciju.

Informāciju sagatavoja:  Zemgales priekšpilsētas un Kuremes rajona mūzikas metodiķe Alda Šeļegovska