BJC “Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris “Tonika” aicina uz Ziemassvētku koncertu

21. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā kamerkoris „Tonika” ieskandinās Ziemassvētkus sirds siltā koncertā „Dzird tik sirdi runājot”. Koncerta īpašie viesi būs talantīgais dziedātājs Arturs Gruzdiņš, kā arī soprāns Zanda Mališeva.

Koris „Tonika” koncertā aicinās ieklausīties savā sirds valodā – mūzikā un priekā, kas rodas no kopā būšanas svētkos. Laikā, kad mūsu ikdiena ir tik steidzīga, nozīmīgi ir apstāties un uzrunāt ikvienu, kam tas ir nepieciešams. Uzrunāt caur gaidīšanu un ilgām, atnākšanas prieku, gaismu un mīlestību, ko varam dot ikvienam sev līdzās.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja, kamerkora „Tonika” diriģente Inga Cimiņa stāsta: „Ziemassvētku laiks vienmēr ir ļoti īpašs mūsu korim, kad tiekamies ar profesionāliem mūziķiem un uzburam kopīgo atmosfēru un koncerta stāstu. Priecājamies jau otro reizi muzicēt kopā ar Arturu Gruzdiņu, jo viņa balss spēj uzrunāt, dziedot visdažādāko stilu un žanru mūziku. Ziemassvētki ir stāsts par piedzimšanu un mīlestību. Un ikdienā ikvienam tas saistās ar ģimeniskumu, arī ar bērnu patieso prieku. Arī mūsu radošās grupas vairāki dalībnieki ir kļuvuši par vecākiem, kas ienesis citu krāsu viņu dzīvē. Tāpēc vairākas dziesmas veltīsim gan sev, gan tiem, kas paliek mājās, lai mēs varam būt uz skatuves. Lai mums ikvienam izdodas runāt sirds valodā! ”

Koncertā skanēs visiem zināmas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, latviešu komponistu Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Ingu Ulmaņa, Jāņa Aišpura un citu mūzika, tāpat arī labi pazīstamas ārzemju komponistu dziesmas jaunās aranžijās korim un solistiem. Īpašs būs mirklis, izskanot jaunajam Artura Gruzdiņa singlam „Laimīgs”, jo atskaņojumā piedalīsies arī koris.

Līdzās kamerkorim “Tonika” un dziedātājiem Arturam Gruzdiņam un Zandai Mališevai koncertos piedalīsies arī flautiste Egija Sproģe – Orehova, čelliste Elīza Sestule, kā arī instrumentālā grupa džeza pianista Māra Vitkus vadībā.

Kamerkora „Tonika“ Ziemassvētku koncerti kļuvuši par neaizstājamu tradīciju – šis būs septītais gads, kad koris muzicē kopā ar kādu īpašo viesi. Iepriekšējos gados koris koncertēja ar dziesminieku Goran Gora, talantīgajiem dziedātājiem Daumantu Kalniņu, Mārtiņu Ruski, Lauri Valteru un Ivo Grīsnīņu – Grīsli. 2017. gada decembrī koncertos „BALTS” koris „Tonika” jau reiz uzstājās kopā ar Arturu Gruzdiņu, sniedzot divus koncertus Rīgas baznīcās.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/78745