BJC “Daugmale” Stikla pasaule

30.janvārī ar svinīgu pasākumu tika atzīmēta Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” Stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” audzēkņu darbu izstāde “Stikla pasaule”. Interešu izglītības pulciņš darbojas 27 gadus, un šī bija kārtējā izstāde, kura pārliecināja tās apmeklētājus – jā! stikls audzēkņu rokās ir neatkārtojami izteiksmīgs, izsmalcināts, ažūrs.

Izstādē no 13.janvāra līdz 3.februārim apskatāmi vairāku tematu pēdējā gada laikā veidotie audzēkņu darbi: te apskatāma Latvija visā tās krāšņumā – izcilākās vietas, dabas materiālu unikalitāte, Latvijas kontūra – tātad, audzēkņi rūpīgi pētījuši gan kopainu, gan detaļas, iedziļinoties Latvijas simbolos, koku, putnu, augu daudzveidībā.

Darbnīcas “Mozaīka” audzēkņi īpaši pievērsušies gadskārtu simbolu izpētei un, iespējams, tieši tādēļ audzēkņu kopēji veidotais gadskārtu aplis ir izvēlēts kā “Mozaīkas” logo. Arī Ziemassvētku egles ir daļa no šī cikla. Izstādē izstādīti arī svečturi, lampas, sniega atveidojumi stiklā, arī citas tematikas atspoguļojums, piemēram, kaķis autobusā, uz velosipēda , ir izteiksmīgs. Nebeidz pārsteigt tas, ka no stikla var izveidot arī spēles – attēlu puzles.

Svētku pasākumu apmeklēja Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” vadība, Stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” audzēkņi, viņu vecāki un atbalstītāji.

Unikāli, ka Stikla mākslas darbnīcā pulcējas audzēkņi, kuri ir daudzpusīgi – tas apstiprinājās pasākumā, jo tika gan dziedātas dziesmas, gan spēlēts teatralizēts mēmais šovs sadarbībā ar BJC “Daugmale” teātra studiju “Akcents” Sandras Miezes vadībā.

Stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” audzēkņi un viņu vecāki aktīvi iesaistās arī ārpuspulciņa aktivitātēs – pasākuma laikā tika prezentēta fotogrāfiju filma, kura atspoguļoja pulciņa labdarības darbus Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepu ķepā” – tika zāģēts un grābts, no kociņiem, krūmiņiem un kritušajām lapām attīrot un sagatavojot vairākus voljērus priekš suņiem mežā, kur patverties vasaras karstajā laikā, kā arī izstaidzināti vairāki suņi.

Prieks par talantīgiem audzēkņiem un viņu izcilo pedagogu – Ilzi Rimicāni! Lai daudz radošu ideju tiktu atspoguļots stiklā arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja: Iveta Eihe, BJC “Daugmale” izglītības metodiķe

Foto: Iveta Eihe, Inga Korņejeva

Vairāk foto: https://www.facebook.com/pg/bjcdaugmale/photos/?tab=album&album_id=3027107007312919