Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” jau 3. reizi piedalās starptautiskajā bērnu mākslas izstādē “Sapņi par Eiropu un Ķīnu”

Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”  jau 3.reizi piedalās starptautiskajā bērnu mākslas izstādē “Sapņi par Eiropu un Ķīnu” Ķīnā. Arī šogad tika nosūtīti 19 autoru mākslas darbi.

Pirms valsts svētkiem saņēmām patīkamās ziņas, ka BJC “Daugmale” mākslas darbi ir eksponēti un apskatāmi no 2021. gada 2. novembra Pekinā. Izstādi “Sapņi par Eiropu un Ķīnu” ES delegācija Ķīnā organizē kopš 2011. gada, un šogad tā svin 10 gadu jubileju. Neskatoties uz COVID pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, šī apmaiņa starp Ķīnas un Eiropas bērniem turpinās. Šī gada izstādes tēma ir veltītā Bioloģiskās daudzveidības konvencijai. Izstādē apskatāmi 126 zīmējumi no Beļģijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Ungārijas, Latvijas, Zviedrijas, Maltas, Itālijas un citām ES valstīm, kā arī vairāk nekā 1000 ķīniešu bērnu zīmējumi. Ar māksliniecisko darbu bērni ir pauduši savu individuālo izpratni par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Izstāžu cikls “Sapņi par Eiropu un Ķīnu”  notiks līdz pat 31. decembrim.

Tāpat kā iepriekšējos gados, 2021. gada izstāde notiks arī citās pilsētās: Pingyao, Shanxi (6. – 30. novembris), Sjaņā, Šaaņsji (4. – 20. decembris), Xianyang (5. – 31. decembris) un Jansjaņā (datumi tiks precizēti decembrī). Izstādes žūrija atlasīs 12 labākos darbus un piešķirs attiecīgi vienu zelta, divas sudraba un trīs bronzas medaļas gan Ķīnas, gan Eiropas darbiem.

Darbu katalogs apskatāms šeit.

Informāciju sagatavoja: Inga Korņejeva, Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” izglītības metodiķe. www.bjcdaugmale.lv