Atklāta Starptautiskais bērnu mākslas konkursa “Lidice 2019” izstāde “Ķīmija”

Jau 47. reizi notiek Starptautiskais bērnu mākslas konkurss “Lidice 2019”, kuru  Latvijā organizē Valsts izglītības satura centrs  sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un Čehijas republikas vēstniecību Latvijā. 2019.gadā aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva Ķīmisko elementu periodiskā tabula. 47.Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2019” organizatori sadarbībā ar UNESCO izvēlējušies tēmu “Ķīmija”, kas saistīta ar mūsu ikdienu – no apavu zolēm un ceļu segumiem zem mūsu kājām līdz krāšņai uguņošanai virs mūsu galvām. ietverot tematisko loku  – uguns nozīme cilvēces attīstībā, alķīmija un alķīmiķi, atomi, molekulas, ķīmiskie savienojum, nozīmīgi atklājumi (metalurģija, degviela u.c.), ķīmija  ikdienas dzīvē (iepakojums, kosmētika, medikamenti u.c.), krāsas ap mums.

Šogad saņēmām vairāk kā 900 darbus no visas Latvijas. Pēc žūrijas vērtējuma, 211 darbi tika izvirzīti izstadei Latvijā, un pēc tās darbi ceļos uz Čehijas pilsētu Lidice, kur tos tālāk vērtēs jau starptautiska žūrija.

Pateicoties  veiksmīgai sadarbībai ar Latvijas universitātes Ķīmijas fakultāti,  konkursa “Lidice 2019” izstāde no 5. – 21. februārim  apskatāma Latvijas universitātes Dabas mājā Jelgavas ielā 1.