Ar Ziemassvētku ieskaņas koncertu Rīgā un Siguldā viesosies Dartmutas koledžas Hendeļa biedrības koris no ASV

Tuvojoties Adventa laikam, 10. decembrī Siguldas Evanģēliski Luteriskajā baznīcā un 11. decembrī Rīgas Sv. Jāņa banzīcā, ar gaišu Ziemassvētku ieskaņas koncertu viesosies prestižs Dartmutas koledžas (ASV) Hendeļa biedrības koris. Ievērojamā diriģenta Roberta Dafa vadībā senākais ASV koris latviešu klausītājiem sagatavojis gan Ziemassvētku dziesmas, gan spiričuelus, gan igauņu komponista Arvo Pērta un latviešu komponistu – Jēkaba Graubiņa un Ērika Ešenvalda garīgos skaņdarbus. pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertos būs bez maksas. ielūgumus uz koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā iespējams saņemt Lielās Ģildes kasēs.

Dibināts 1807. gadā Dartmutas koledžas Hendeļa biedrības koris ir lepns par to, ka ir vecākais koris ASV. Kora repertuārs sastāv gan no tradicionālās kora mūzikas, un orķestra-kora mūzikas skaņdarbiem, gan no vēsturiskiem liela apjoma vokālajiem skaņdarbiem, gan arī mūsdienu komponistu skaņdarbiem un jaundarbu pirmatskaņojumiem.

Dartmutas Koledžas Hendeļa biedrību, kas ir kora pamats, 1807. gadā dibinājuši Dartmutas docētāji un studējošie ar mērķi “popularizēt patiesu un īstu garīgo mūziku”. Tās misija ir vēsturiski nozīmīgo vokāli instrumentālo skaņdarbu atskaņošana. Džona Habarda, matemātikas un filosofijas zinātņu profesora, vadībā biedrība specializējās baroka laikmeta lielmeistaru skaņdarbos. Biedrības locekļi uzskatījuši, ka vislabāk viņu mērķus ilustrē Georga Frīdriha Hendeļa krāšņie kora darbi, tādēļ organizāciju nolēmuši saukt komponista vārdā. Gadu gaitā ievērojami audzis Hendeļa biedrības dalībnieku skaits un paplašinājies kolektīva repertuārs. Šobrīd priekšnesumu sagatavošanā piedalās 100 biedri – Dartmutas studējošie, macībspēki un darbinieki, kā arī reģiona sabiedrības pārstāvji. Ik gadu tiek organizēti trīs koncerti, kuros biedrība atskaņo izcilākos skaņdarbus gan no vēsturiskā, gan jaunapgūtā repertuāra.

ASV labi zināmais diriģents Roberts Dafs ir Dartmutas koledžas Hendeļa biedrības mākslinieciskais vadītājs, kā arī Mūzikas nodaļas mūzikas teorijas un izpildītājmākslas kursu docētājs kopš 2004.gada. Dr. Dafs strādājis Pomonas koledžā, Klērmontas universitātē, Sv. Marijas koledžā, kā arī Losandželosas Romas katoļu Arhibīskapijā, kuras uzdevumā veidojis mūzikas programmas vairāk nekā 300 draudzēm. Masačūsetsas universitātē viņš ieguvis augstāko izglītību diriģēšanā, klavierspēlē un dziedāšanā, savukārt Dienvidkalifornijas universitātē 2000. gadā aizstāvējis mākslas zinātņu doktora grādu. Dr. Dafs aktīvi nodarbojas ar mūzikas pasūtīšanu no komponistiem – laikabiedriem, pirmatskaņojot jaundarbus orķestrim un korim. Gubernators Džons Linčs viņu iecēlis par Ņūhempšīras Mākslas padomes vadītāju. Roberts Dafs ir arī Amerikas Kordiriģentu asociācijas Austrumu nodaļas prezidents.

Savukārt kora vokālais pedagogs Erma Melindžera ir bijusi vadošā māksliniece vairākos ASV opernamos, tai skaitā Klīvlendas operā, Floridas Lielajā operā, Dallasas operā un Pitsburgas operteātrī. Viņas repertuārā ir lomas no vairāk nekā 30 operām un uzstāšanās ar neskaitāmiem orķestriem, to skaitā Monterejas Simfonisko orķestri, Ročesteras Filharmonisko orķestri, Floridas Simfonisko orķestri, Vestfīldas Simfonisko orķestri, Ņūhempšīras Simfonisko orķestri un Vermontas Simfonisko orķestri.

Plašāka informācija apr kori : www.handelsociety.org

Koncertu organizē “Baltic Breeze Travel”.