Aicinām piedalīties Rīgas vokālās mūzikas konkursā “Dziedošais burbulis 2022”

Lielais brīdis ir klāt! Esam sīksti, atkal dziedāsim! Aicinām piedalīties Rīgas vokālās mūzikas konkursā “Dziedošais burbulis 2022”. Konkurss notiks no 2022. gada 25. aprīļa klātienē un videoformātā (dalībnieki izvēlas dalības formu).

Ziemeļrīgas kultūras apvienības VEF Kultūras pils Kamerzāle mazos vokālās mūzikas kolektīvus, kora grupas un dziedošo klašu burbuļus gaidīs jau aprīļa beigās. Konkurss klātienē, VEF Kultūras pils Kamerzālē, plkst. 14.00 notiks:

  • 25. aprīlī Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas kolektīviem;
  • 26. aprīlī Vidzemes priekšpilsētas kolektīviem;
  • 27. aprīlī Latgales priekšpilsētas kolektīviem;
  • 28. aprīlī Centra un Ziemeļu rajonu kolektīviem.

Bažas, neapšaubāmi, ir, vai mūsu dziedātāji vēl atceras to sajūtu, kas pārņem, kad jādzied īstiem klausītājiem. Bet dzīve iet, un mums jāskrien tai līdzi. Kādā formātā konkursā piedalīties – dziedāt klātienē vai turpināt  skatīties videokameras acī, paliek kolektīvu vadītāju ziņā, tikmēr darīsim visu iespējamo, lai vismaz daļa Rīgas vokālo kolektīvu dziedātu koncertzālē ar žūriju un īstām gandarījuma sajūtām par padarīto.

Konkursa NOLIKUMS pieejams šeit.

Pieteikumu dalībai Konkursā aizpilda līdz 2022. gada 8. aprīlim tiešsaistes anketā: https://ieej.lv/PieteikumsBurbulis. No Iestādes var pieteikt vienu Kolektīvu katrā vecuma grupā, norādot vēlamo dalības formu: klātiene vai videoformāts. Ja Kolektīvs par dalības formu izvēlas neklātieni, video jāiesūta līdz 2022. gada 25. aprīlim, aizpildot anketu šeit.

Konkurss paredz dalību A vai B grupā atbilstoši Nolikumā noteiktajam repertuāram. Grupas izvēle ir brīvprātīga:

  • A grupas dalībnieki dzied trīs dziesmas;
  • B grupas dalībnieki dzied divas dziesmas.

Izvēloties A grupu, kolektīvu vadītāji tiek aicināti iesaistīties jaundarba, latviešu tautasdziesmas apdares vai oriģināldziesmas par tēmu “Vasaras dziesma” izstrādē, vienlaikus palīdzot tapt jaunam metodiskajam materiālam – nošu krājumam vokālajiem ansambļiem un koriem “Vasaras dziesmas” no cikla “Gadalaiku dziesmas”.

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mazo mūzikas kolektīvu galvenā speciāliste Arta Grīna priecājas par iespēju pēc 2 gadu pauzes sadziedāties klātienē:

“Mīļie kolektīvu vadītāji! Šī  tikšanās VEF kamerzālē no 25. līdz 28.aprīlim būs lieliska vieta, kur dāvināt jums, vokālo ansambļu vadītāji, diriģenti, koncertmeistari, profesionālu un emocionālu prieku. Pirmkārt, dzirdēsiet skanam dziesmu klātienē. Otrkārt, tiksiet pie trīs Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izlolotām, lieliskām dāvanām – nošu krājumiem vokālajiem ansambļiem un koriem. Mēs bijām čakli –  pirmais krājums “Tur, kur jūras satiekas”, otrais – “Ziemas dziesmas” no cikla “Gadalaiki” un trešais – dziesmas koncertuzvedumam “Kaķīša dzirnaviņas” ar lielisko Valda Zilvera mūziku un dziesmu pavadījumu fonogrammām. Viss  Jums, jo kopā ar savu kolektīvu izdziedājāt šo grūto laiku. 130 jaunas dziesmas notīs! Vai nav  skaisti? Ir! Šīs ir lietas, kuras nespējam dāvināt nevienā zūmošanā vai tīmošanā. KLĀTBŪTNE.  Nekad nedomāju, ka šo vārdu rakstīšu ar lielajiem burtiem. Turam īkšķus, lai viss iecerētais izdodas!”

Tiekamies DZIEDOŠAJĀ BURBULĪ!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mazo mūzikas kolektīvu galveno speciālisti Artu Grīnu – arta.grina@intereses.lv29557442.