Aicinām iepazīties ar Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa – izstādes “Portretu galerija – Ieskaties radoši!” plānotajām izmaiņām!

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2021. gada 15. novembrim, tiek gatavoti konkursa – izstādes “Portretu galerija – Ieskaties radoši!” nolikuma grozījumi, pagarinot pieteikuma iesniegšanas termiņu, kā arī mainot darbu iesniegšanas datumus.

Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss – izstāde “Portretu galerija – Ieskaties radoši!” norise tiks pārcelta un norisināsies no 2021. gada 26. novembra līdz 20. decembrim. Informējam, ka, ņemot vērā situāciju, klātienē izstāde netiks organizēta, publicējot tikai darbu digitālo katalogu. Pieteikumus konkursam aicinām iesūtīt elektroniski līdz 24. novembrim. Darbu iesniegšana 2021. gada 26., 29. un 30. novembrī bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, Baltāsbaznīcas ielā 14, Rīgā.

Konkursa- izstādes Nolikumā veikti grozījumi, skat. ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas galveno speciālisti Elitu Kalnaču- elita.kalnaca@intereses.lv.

PAR KONKURSU:

Aicinām vērot, pētīt, iepazīt  sevi un citus – draugus, līdzcilvēkus,  personības, autoritātes dažādās dzīves situācijās un vietās un laikos; saskatīt un atklāt cilvēkā īpašo, skaisto, unikālo un to iemūžināt radošā mākslas darbā vai fotogrāfijā.

Viens no konkursa mērķiem ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par ievērojamiem māksliniekiem, mākslas darbiem, stiliem, kā arī laikmetīgo mākslu.

Iedvesmojoties no ievērojamu mākslinieku darbiem, radīt laikmetīgus vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbus – portretus. Radoši pielietojot tradicionālas un netradicionālas tehnikas un paņēmienus, izmantojot dažādus materiālus: papīru, tekstilmateriālus, dabas materiālus, stiklu, mālu, koku, metālu, atkārtoti izmantojamus materiālus, polimēra plastiku,  sadzīves priekšmetus un citus materiālus, savas idejas īstenošanai.

Izmantotais foto: Darba nosaukums “Zeme mūsu rokās” / Autors: Aleksandra Gaļiļejeva / Skolotāja: Jeļena Kalašņikova/ Izglītības iestāde: Rīgas Ķengaraga vidusskola