Aicinājums Rīgas izglītības iestāžu koru kolektīviem – pievienojies VIRTUĀLAJAM kopkorim

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs aicina ikvienu Rīgas izglītības iestāžu kora kolektīvu piedalīties projektā “Virtuālais koris”. Projekts radīts ar mērķi atzīmēt šī gada jubilāru, komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa, devumu latviešu koru kultūrā, tāpat tā ir iespēja atkal visiem dziedošajiem Rīgas bērniem un jauniešiem, kā arī pedagogiem, vienoties skanīgā kopdziedāšanā – lai arī attālināti.

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra koru mūzikas galvenā speciāliste Ilona Plūme: “Lai arī šobrīd nevaram pilnvērtīgi vienoties kopīgā dziesmā klātienē, mēs to varam darīt attālināti, bagātinot viens otru ar brīnišķīgām emocijām! Svinēsim kori visi kopā!!!

Kas jādara, lai piedalītos?
  • Rīgas izglītības iestāžu koru kolektīvu vadītājus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT. Pēc anketas aizpildīšanas Jums tiks nosūtīta visa nepieciešamā informācija, lai piedalītos Projektā (termiņi, failu iesūtīšanas un sagatavošanas kārtība utt.). Rīgas interešu izglītības koru diriģenti un koncertmeistari sagatavojuši mācību materiālus, lai attālināti varētu apgūt dziesmas, veidot audio un video ierakstus.
  • Ikviens dziedātājs tiks aicināts attālināti apgūt Raimonda Paula “Dziedāt visai pasaulei”, kas iekļauta arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru repertuārā, kā arī Imanta Kalniņa “Karsta mana jauna dziesma”, kuras kora aranžiju īpaši šim Projektam veidojis diriģents Andris Gailis.

Visi iesūtītie audio un video faili tiks apkopoti. Virtuālā kora skanīgais kopdarbs tiks publicēts Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mājas lapā, Youtube un Facebook kontos 2021. gada maijā.

Projekta ierakstu izstrādē piedalās arī profesionāli mūziķi: Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Jānis Olekšs (bass), Elīza Sestule (čells), Egija Sproģe (flauta), kā arī Mārtinš Kanters (dziedātājs).

Par skaņu režiju rūpēsies Kārlis Zvejnieks, savukārt par video – Jānis Romanovskis (www.gribuvasaru.lv).

Ievērībai!

Iesūtot audio, foto, video Projekta organizatoriem, bērnu vecāki/likumiskie pārstāvji piekrīt, ka šis materiāls var tikt izmantots Projekta kopīgā video veidošanā, tajā skaitā tikt publicēts.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra koru mūzikas galveno speciālisti Ilonu Plūmi: e-pasts ilona.plume@intereses.lv, tālrunis 28443757.