“1xMMM” mūzikas notikumi izstādei “Redzējumi” “Rīgas mākslas telpā”

Daudzsološās gleznotājas Kristīnes Kutepovas izstādes “Redzējumi” ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) notiks divi īpaši koncertu vakari 26. februārī un 11. martā plkst. 18.00, kas ļaus piedzīvot izstādi ne vien vizuālā, bet arī mūzikas piepildījumā.

Sekojot izstādes “Redzējumi” scenogrāfiskajiem līkločiem un plašajam mākslinieces krāstoņu vērienam, arī muzikālā ziņā gaidāmi dažādu noskaņu skaņdarbi. Tādējādi arfiste Dārta Tisenkopfa ievedīs impresionistiskās noskaņās ar Kloda Debisī miniatūrām, savukārt klarnetists Guntis Kuzma atskaņos avangarda klasiku – Lučāno Berio Sequenza IX klarnetei solo. Mākslinieces vīrs, ģitārists Artūrs Kutepovs veidos brīvas improvizācijas, izmantojot vairākas ģitāras un elektroniku. Tā kā māksliniecei tuva ir Pētera Vaska daiļrade, Agneses Egliņas sniegumā dzirdēsim “Balto ainavu” klavierēm. Piedalīsies arī Kristīnes Kutepovas iedvesmotāja, mākslas pasaku autore Vera Adiņa. Taču “Redzējumus” ar skaņdarbiem kopā savīs mūzikas stāstnieks Orests Silabriedis.

Arfiste Dārta Tisenkopfa mūziku apguvusi Rīgas 3. mūzikas skolā – vispirms klavierspēli, taču 12 gadu sāka mācīties arfas spēli pie Jekaterinas Suvorovas. Maģistra grādu Dārta ieguva Parmas Mūzikas akadēmijā, un patlaban viņa ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, līdztekus uzstājoties kā solo māksliniece.

Pianiste Agnese Egliņa ir starptautiski pieprasīta mūziķe. Muzicējusi daudzās Eiropas valstīs, Āfrikā, Amerikas Savienotajās Valstīs (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Krievijā. Par izcilu darbu ansamblī ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010. Konceptuālu programmu autore. Trio Art-i-Shock dalībniece. JVLMA docente.

Klarnetists Guntis Kuzma ir viens no Latvijas labākajiem klarnetistiem un daudzsološākajiem jaunajiem diriģentiem. Bijis LNSO un Sinfonietta Rīga pirmā klarnete. LNSO diriģents kopš 2014. gada. Lielās mūzikas balvas 2018 laureāts. JVLMA docents.

Ģitārists Artūrs Kutepovs ir Maskavas Mūzikas akadēmijas pop un džeza ģitāras nodaļas absolvents un viens no vadošajiem Latvijas ģitāristiem, kas sadarbojies ar Latvijā un pasaulē pazīstamiem mūzikas meistariem. Piedalījies starptautiskos džeza festivālos Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Krievijā.

Orests Silabriedis ir Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra redaktors un žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors. Mūzikas aprakstnieks, koncertu vadītājs.

Mākslas koncertvakaru biļetes būs nopērkamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē. To cena, iekļaujot izstādes apmeklējumu, būs 7 eiro.

Jau ziņots, ka, lai radītu papildu šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī lai atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp, mūziku, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” kopš 2019. gada ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu “1xMMM”*. Tās pirmais mūzikas notikums bija “Rīgas mākslas telpas” veidotās Ernesta Vītiņa izstādes “Stikla labirintā” ietvaros, kas tikko kā ieguva 2019. gada “Kilograms kultūras” balvu vizuālās mākslas nozarē.

Koncertvakarus organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.

*1xMMM – vienu reizi mēnesī māksla un mūzika.