XX Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru darbu konkurss Lietuvā

2014.gada 25.aprīlī Šauļos, Chaima Frenkeļa namā notika XX Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru darbu konkurss, ko organizēja Viļņas Bērnu un jauniešu Informācijas un tehnikas centrs sadarbībā ar “Aušros” muzeju tīklu.

Šajā konkursā liela nozīme tiek pievērsta tieši jauniem risinājumiem, un Skolēnu pils audzēkņiem tādi bija divi – Kristiāna Micīša ierīce ar skārienjutīgo ekrānu, ko var lietot, zīmējot vienkārši ar pirkstu, un V.Bukovska un D. Konona „Ārejās degšanas marmora radio” Abi darbi tika novērtēti ar otro un trešo vietu. Skatītāju interesi izraisīja arī mūsu Kaspara Kreicberga Vefsuper ar laika funkciju.

Konkursā piedalījās dalībnieki no Lietuvas un Latvijas. Tradicionāli šoreiz jau desmito reizi konkursā piedalījās arī 6 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņa audzēkņi kopā ar radioelektronikas un radiovadāmo automodeļu pulciņa skolotājiem Jāni Ozolu-Ozoliņu un Armandu Cakulu. Tā kā konkursam bija 20 gadu jubileja, katrs dalībnieks saņēma īpašu medaļu. Pulciņā ir saglabājusies šī  konkursa desmitās  jubilejas medaļa, un esam apņēmības pilni sagaidīt arī XXX gadskārtu.

Konkursa dalībnieki rādīja  augstsprieguma ierīces, mūzikas atskaņošanas iekārtas, kvadrakopterus un citas interesantas elektroniskas ierīces. Darbus vērtēja no Šauļu un Kauņas Tehnisko Universitāšu mācību spēkiem sastāvoša žūrija.

Konkurss bija lieliska iespēja iepazītie ar  labākajiem kaimiņvalstu jauno elektroniķu darbiem, piemēram, „Gudrās mājas maketu” no Šauļiem, ko bija uzbūvējis ilggadīgais Skolēnu pils Ziemassvētku konkursu dalībnieks un arī uzvarētājs Valentinas Turčak, arī  3D gaismas iekārtu no Kauņas, nelielu, bet efektīgu Jakoba kāpņu variantu  no Viļņas, un kvadrakopteru un heksakopteru, kuri sekmīgi pacēlās gaisā.

Brīvajos brīžos apmainījāmies pieredzē ar kolēģiem, iepazināmies ar Ch.Frenkeļa namu un modes vēsturnieka Vasiļjeva kolekciju. Tā kā mūsu audzēkņi ir ar zināmu pieredzi, tikām uzaicināti rudenī uz Robotikas pasākumu Viļņā. Uzaicinājām Kauņas  pārstāvjus piedalīties tradicionālajā Skolēnu pils Ziemassvētku dekoru konkursā 2014.gada nogalē. Mājupceļā pēc tradīcijas apmeklējām Krustu kalnu, kas pa šiem desmit gadiem ir kļuvis patiešām iespaidīgs. Pabijām arī nelielajā Jonišķu pilsētiņā.

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

Radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

Jānis Ozols-Ozoliņš, radiojanis@inbox.lv

www.rsp.lv