Skolēnu pils orientieriste Ruka iekļuvusi Eiropas TOP 10

No Eiropas Jauniešu čempionāta orientēšanās sportā, iegūstot 9.vietu un apliecinot savu piederību Eiropas jauno orientieristu elitei, atgriezusies Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” audzēkne Diāna Marta Ruka.

No 25. līdz 27. oktobrim Portugālē Obidosā norisinājās sezonas galvenais notikums jaunajiem orientieristiem Eiropā – Jauniešu čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas izlases sastāvā bija arī 3 Rīgas Skolēnu pils orientieristes – Madara Brice, Elizabete Blūmentāle un Diāna Marta Ruka. Programma bija sapringta – trijās dienās trīs starti (sprints, garā distance un stafete).

Tā kā sezonas galvenie starti risinājās pašā sezonas izskaņā, kas prasīja no sportistiem un viņu treneriem saglabāt motivāciju, cīņassparu un fizisko gatavību visu sezonu un vēl ilgi pēc tam, kad pārējiem vienaudžiem jau sācies pēcsacensību atpūtas periods.

Sprinta sacensības norisinājās Obidos vecpilsētā ar šauru un blīvu ieliņu tīklu, daudz iekšpagalmiem, pilskalnu vecpilsētas centrā. Šāds apvidus no sportistiem prasa augstu koncentrēšanās spēju, lielā ātrumā spēt atrisināt „labirinta” uzdevumu, saskatot pareizāko un īsāko ceļa izvēles variantu, kā arī – to nekļūdīgi un ātri realizēt. RSP meitenes un Latvijas izlase kopumā ar šo uzdevumu tika galā viduvēji, par ko liecina arī rezultāti.

Otrajā sacensību dienā garā distance ar viegli skrienamu skuju koku mežu, kāpu reljefu – šādā apvidū mūsu sportistiem bija izredzes uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. To apstiprināja RSP jaunā orientieriste Diāna Marta Ruka, kura uzrādīja 2013.gada Eiropas jauniešu čempionāta augstvērtīgāko individuālo rezultātu Latvijas izlasei – 9.vietu. Arī Elizabete Blūmentāle savā pirmajā Eiropas jauniešu čempionātā sasniedza atzīstamu rezultātu – 29.vieta 79 sportistu konkurencē.

W16 (5,6 km) 79 dalībnieces
1. Josefine Lind Dāija 35:23
2. Dorothea Muller Vācija 36:13
3. Barbora Vyhnálková Čehija 38:38
———————————————
9. Diāna Marta Ruka 40.15
29. Elizabete Blūmentāle 45.24

Stafešu sacensībās W-16 grupā lieliski pirmo etapu veica Elizabete Blūmentāle, kura 18 komandu konkurencē finišējā 6., diemžēl – komandas 2.etaps savu posmu veica ļoti neveiksmīgi, finišējot priekšpēdējā vietā, zaudējot 12 minūtes un iepriekšējās dienas labākā rezultāta īpašniecei Diānai Rukai atlika tikai mierīgi veikt savu etapu un finišēt, jo uzlabot komandas sniegumu vairs nebija iespējams. Tika izcīnīta 15.vieta no 18 komandām. Jāuzslavē RSP meitenes par labu sniegumu Latvijas izlasē un vēlam teicamus rezultātus nākotnē.

Foto un rezultāti:
http://www.eyoc2013.fpo.pt/

Ieva Šusta,
Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”
Orientēšanās sporta pulciņa interešu izglītības skolotāja
www.rsp.lv
ieva.rsp@gmail.com