Sākušās skolu vēstures muzeju prezentācijas “Skolas vēstījums Latvijai 100. dzimšanas dienā”

Ar 22. martu esam uzsākuši “Prezidentu skolas” skolu vēstures muzeju prezentāciju novērtējumu tēmā “Skolas vēstījums Latvijai 100. dzimšanas dienā”.

22. martā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā ieradās kuplā skaitā pirmie trīs skolu vēstures muzeji. Mūs sirsnīgi uzņēma skolas muzejs, kur bija izveidots improvizēta izstāde ar skolas identitāti raksturojošu krājumu – simtgadīgu protokolu grāmatu, īpašu albumu, skolas karogu, sienu ar direktoru portretiem, ar skolas krājuma īpašām vērtībām.

Pirmie savu veikumu demonstrēja Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas muzejnieki, kuri rādīja visu ar ko skola lepojas. Uzstāšanos turpināja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda, kura vēstīja par skolas un skolēnu nozīmīgumu Brīvības cīņās un to kā skola glabā visu laiku izcilo personību nozīmīgumu. Natālijas Draudziņas skolas akcentu lika uz skolas identitātes krājuma izmantošanas iespējām un skolas tradīcijā.

24. martā Rīgas 84. vidusskolā pulcējas Rīgas 74. un 63. vidusskolas muzeju padomes. Prezentācijas organizētas tehniski aprīkota kabinetā. Pirmie uzstājas muzeja saimnieki, tad vārdu ņēma 74. vidusskola un kā pēdējie veikumu rādīja Rīgas 63. vidusskolas muzeji. Īpaši jāatzīmē komanda no Pāles ielas skolas, kurai nacionāls tēmas izkārtojums, labas fotogrāfijas. Muzejnieki uzstājās labā valsts valodā. Noslēgumā iepazināmies ar muzeja krājumu un telpas noformējumu. Skolotāja M.Rebaine pati veidojusi vitrīnu un skapīšu skices.

Priecājos, ka visi mērķi sasniedza un uzdevumus attaisnoja. Izsaku pateicību visiem, kas gatavoja vēstījumu un muzeja pedagogiem, kas kompetenti konsultēja.

Prezentācijas:

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas prezentācija

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas prezentācija

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas prezentācija

Rīgas 84. vidusskolas prezentācija

Rīgas 28. vidusskolas prezentācija

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolas prezentācija

 

Informāciju sagatavoja: Skolu vēstures muzeju apvienības vadītāja Zinaida Soboļeva