Riteņvasaras seriāla ražas svētki

Pārdaugavas izpilddirekcijas zālē uz sezonas noslēguma apbalvošanu pulcējās sezonas kopvērtējuma laureāti no 40 ieskaites klasēm un grupām. No aprīļa līdz pat oktobra beigām trešdienu un ceturtdienu novakarēs notikuši 60 seriāla posmi šosejā un krosā. Katrs no tiem savā startu secībā līdzīgi latvju dainām ataino vai visu cilvēka mūžu no 2 gadu vecuma, gadu skaitam augot, pārejot no vienas divriteņu klases citā un pat apvienojoties ar vecākiem komandu un ekipāžu sacensībās velorollingā un velostafetē.

Sezonas ilguma un veloklašu daudzpusības ziņā Riteņvasara ir unikāls tautas velopasākums, kas savu sākotni rod vēl pagājušā gadsimta 70. gados Zelta mopēda paspārnē. Kopš 2007. gadā Uzvaras laukumā atklāta „Pārdaugavas Biķernieku” trase ziemas un vasaras sporta veidiem, Riteņvasara ar katru gadu pieņemas spēkā Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” gādībā ar plašu vecāku un atbalstītājorganizāciju iesaistīšanos. Daļa pasākuma dalībnieku ne vien turpina tālākās sporta gaitas pa dažādās Latvijas trasēs un pat ārzemēs notiekošajām sacensībām, bet arī apgūst un izvēlas ar divriteņiem saistītas profesijas. No šogad pasākumā pārstāvētajām 83 PII un 61 skolas labākos panākumus guva Jaunmārupes pamatskolas PII, Babītes PII un PII „Mežrozīte”, bet skolu vērtējumā – Rīgas 41. vidusskola, Rīgas Angļu ģimnāzija un F.Brīvzemnieka pamatskola.

Rezultatīvākais un aktīvākais (133 starti) dalībnieks sezonas laikā bija Mārtiņš Purbērziņš, kas tika arī pie četriem kausiem dažādās veloklasēs, apsteidzot Genrihu Radionovu un Kārli Klismetu (attiecīgi 2. un 3. vieta). Pavisam šogad Riteņvasaras sacensības pulcēja vairāk kā 900 dalībniekus, kas ar nepacietību gaidīs pavasari un jaunu velosezonu.

Informāciju sagatavoja Aleksandrs Briedis