Rīgas Rīnūžu vidusskolas un Rīgas 95. vidusskolas kolektīvi viesojās Francijā

Rīgas Rīnūžu vidusskolas muzikālie kolektīvi un Rīgas 95. vidusskolas teātra studijas audzēkņi no 6. līdz 13. oktobrim piedalījās Starptautiskā “Latvija – Francija” projektā “Latvijas jaunie vēstnieki IV”. Koristi uzstājās Eiropas iecienītākajās katedrālēs Ķelnes katedrālē un Parīzes Dievmātes katedrālē.

Dalībnieki ar koncerta programmu uzstājās Francijā Hauntmontas kultūras namā. Koncertam bija četras daļas – garīgā mūzika, muzikāli horeogrāfisks uzvedums, latviešu tautas mūzika un mūsdienu komponistu skaņdarbi jaunā interpretācijā. Tika spēlēti solo instrumenti, dažādas perkusijas un noslēgumā izskanēja muzikāls pārsteigums, dziesma – Non, je ne regrette rien no Edite Piafa repartuāra. Franči mūsu koncertu novērtēja kā nozīmīgu un ļoti kvalitatīvu ar patiesām emocijām un vēlmi tikties atkal.

Projekta dalībnieki apmeklēja Parīzi, Hauntmonti, Maubeugi un citus nozīmīgus kultūras pieminekļus, muzejus un apskates objektus, savukārt uzbraucot Eifeļa tornī, viņi iepriecināja citus tūristus ar savām muzikālajām prasmēm un improvizācijas spējām. Dalībniekiem brauciens paliks atmiņā kā spilgts un nozīmīgs gan uzstāšanās pieredzes bagātināšanā, gan Eiropas kultūras pilsētu iepazīšanā. Dalībnieki atgriezās Rīgā pilni iedvesmas un radošu iespaidu.

Lielu paldies sakām projekta organizatoram – Rīgas 95.vidusskolas direktoram Sergejam Verhovskim un Rīgas Rīnūžu visusskolas direktoram Denisam Kļukinam par sniegto iespēju piedalīties šajā projektā.

Informāciju sagatavoja: Nataļja Jekimova, Ziemeļu rajona mūzikas metodiķe